Sopot - Warna

27 kwietnia – 1 maja 2019

22 edycja Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych

Zapisy zakończone

Sopot - Warna

27 kwietnia – 1 maja 2019

22 edycja Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych

Zapisy zakończone

Jak wybrać się z nami w podróż

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to świetna okazja, aby niewielkim kosztem wyruszyć w podróż. W tym roku wystartujemy 27 kwietnia z terenu sopockiego mola. Swoją wędrówkę zakończymy pięć dni później nad Morzem Czarnym, w urokliwym bułgarskim kurorcie Warna.

W trakcie wyścigu będziecie musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione.

Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyska ten zespół, który na mecie w Bułgarii pojawi się jako pierwszy. Na każdego z Was czekać będą pamiątkowe certyfikaty, a na najlepszych - atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

W ramach wpisowego otrzymacie też od nas okazały pakiet startowy.
Ubezpieczenie na czas Mistrzostw możecie kupić tutaj

Zdjęcia z poprzedniej edycji

22 Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe

Mijają właśnie 22 lata kiedy miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” mają okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. To jeden z najciekawszych projektów skierowanych do środowiska podróżniczego z Polski i innych krajów europejskich, którego historia sięga 1998 r. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (27 kwietnia– 1 maja 2019 r.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami mistrzostw często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest bowiem pełnoletniość.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to najstarsza i jedna z największych tego typu imprez na świecie, która stała się inspiracją dla innych wyścigów autostopowych w kraju i zagranicą. Jej popularność rośnie z roku na rok, przekraczając powoli granice kontynentu. W minionych edycjach zawodów brało udział od 200 do 500 osób z Polski i kilkunastu krajów Europy i Azji. W tym roku organizatorzy przewidują, że po drogach Polski i innych krajów europejskich przemieszczać się będzie kilkaset osób!

Zawodnicy wystartują z terenu Trójmiasta, a dokładnie z sopockiego mola. Swoją wędrówkę zakończą zaś w urokliwym kurorcie – Warna, położonym nad Morzem Czarnym.

Uczestnicy mistrzostw jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Bułgarii pojawi się jako pierwszy. Na najszybszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych Sponsorów.

Może więc i Ty spróbujesz swych sił w długi majowy weekend i staniesz na starcie mistrzostw? Spędź z nami ten weekend!

Przeżyj niezwykłą przygodę!!!

Dane kontaktowe

Kontakt dot. Mistrzostw:
info@mistrzostwaautostopowe.pl

 

Oficjalne media społecznościowe:

MMA logotyp2

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe © 1998 - 2019

polityka prywatności i ochrona danych osobowych

wdrożenie strony www: brandrei.com