Mistrzostwa odwołane

Drodzy Autostopowicze,

jest nam niezmiernie smutno poinformować, że z racji szybko rozprzestrzeniającego się w Europie koronawirusa tj. zagrożenia epidemiologicznego, odwołujemy tegoroczną 23. edycję Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych Sopot – Ryga 2020.

Nie możemy narazić na niebezpieczeństwo Was uczestników, zespół organizacyjny, kierowców, czy jakąkolwiek napotkana na drodze osobę, słowem nikogo!

Jest nam ogromnie przykro 🙁 gdyż od listopada byliśmy bardzo zaangażowani w organizację wydarzenia i już odliczaliśmy dni do naszego wspólnego spotkania.

Liczymy na to, że rozumiecie naszą decyzję i że spotkamy się na przyszłorocznej edycji 2021.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że wszystkie dokonane wpłaty, zostaną zwrócone uczestnikom w wysokości 100%. Zwroty dokonywane będą w przyszłym tygodniu.

👍Uważajcie na siebie, na swoich kompanów podróży, bądźcie pomimo tej sytuacji uśmiechnięci ….bo na pewno widzimy się za rok!👍

Pozdrawiamy,

Zespół organizacyjny MMA

Jak wybrać się z nami w podróż

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to świetna okazja, aby niewielkim kosztem wyruszyć w podróż. W tym roku wystartujemy 1 maja z terenu sopockiego mola. Swoją wędrówkę zakończymy dwa dni później na terenie Łotwy.

W trakcie wyścigu będziecie musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione.

Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyska ten zespół, który jako pierwszy przekroczy linię mety na Łotwie. Na każdego z Was czekać będą pamiątkowe certyfikaty, a na najlepszych - atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

W ramach wpisowego otrzymacie też od nas okazały pakiet startowy.
Ubezpieczenie na czas Mistrzostw możecie kupić tutaj

więcej informacji o Mistrzostwach poniżej

Zdjęcia z poprzedniej edycji

MMA logotyp2

23 Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe

ryga kamienice2Mijają właśnie 23 lata kiedy miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” mają okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. To jeden z najciekawszych projektów skierowanych do środowiska podróżniczego z Polski i innych krajów europejskich, którego historia sięga 1998 r. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1 - 3 maja 2020 r.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami mistrzostw często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest bowiem pełnoletniość.

ryga katedra czoloMiędzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to najstarsza i jedna z największych tego typu imprez na świecie, która stała się inspiracją dla innych wyścigów autostopowych w kraju i zagranicą. Jej popularność rośnie z roku na rok, przekraczając powoli granice kontynentu. W minionych edycjach zawodów brało udział od 200 do 500 osób z Polski i kilkunastu krajów Europy i Azji. W tym roku organizatorzy przewidują, że po drogach Polski i innych krajów europejskich przemieszczać się będzie kilkaset osób!

Zawodnicy wystartują z terenu Trójmiasta, a dokładnie z sopockiego mola. Swoją wędrówkę zakończą zaś w urokliwym, bałtyckim kurorcie Jurmała, położonym w aglomeracji ryskiej.

ryga zegarUczestnicy mistrzostw jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który jako pierwszy dotrze do mety na Łotwie. Na najszybszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych Sponsorów.

Może więc i Ty spróbujesz swych sił w długi majowy weekend i staniesz na starcie mistrzostw? Spędź z nami ten weekend!

Przeżyj niezwykłą przygodę!!!

Dane kontaktowe

Kontakt dot. Mistrzostw:
info@mistrzostwaautostopowe.pl

Oficjalne media społecznościowe:

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe © 1998 - 2020

polityka prywatności i ochrona danych osobowych

wdrożenie strony www: brandrei.com