Na ścieżkach przygody - Kolory Indonezji

1 kwietnia 2011
godz. 19:00

Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie (lokalizacja)
ul.Zamkowa Góra 25, Sopot

Bilety: Wstęp wolny


Polski Klub Przygody we współpracy z Europejską Szkołą Wyższą w Sopocie organizują kolejne spotkanie z cyklu „Na ścieżkach przygody”. W piątek, 1 kwietnia 2011 r. o godz. 19:00 gośćmi wieczoru będą Ania i Marcin, uczestnicy wyprawy Indonezja 2010, którzy opowiedzą o swoich wrażeniach z tego kraju.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do budynku uczelni mieszczącego się w Sopocie przy ul. Zamkowa Góra 25 (obok Aqua Parku, SKM Sopot Kamienny Potok).

Zarząd
Polskiego Klubu Przygody


KOLORY INDONEZJI

Łańcuchy wysp skąpane w wodach oceanu u południowo-wschodnich krańców Azji, kuszą błękitem swych wybrzeży, zielenią lasów i tajemnicą groźnych wulkanów. Aż trudno uwierzyć, iż te tysiące wysp o zróżnicowanej geografii, przyrodzie i kulturze, należą do jednego państwa – Indonezji.

Indonezja jest państwem utworzonym przez rozległy łańcuch wysp Azji Południowo-Wschodniej, położonych na wodach Morza Indyjskiego i Oceanu Spokojnego. Wyspy te charakteryzują się zróżnicowaną linią brzegową, pełną zatok i mórz wewnętrznych. Na terenie państwa znajdują się liczne pasma górskie np.: Góry Śnieżne na Nowej Gwinei i Góry Iran na Borneo, a także ponad 300 wulkanów, z których 27 uznaje się za czynne.

W indonezyjskim krajobrazie wyróżniają się przede wszystkim lasy, porastające 60% powierzchni kraju (głównie Sumatrę, Jawę, Borneo i Celebes). Popularne są także sawanny, lasy namorzynowe, a także zarośla palmowe i bambusowe. Wśród tutejszej fauny wyróżnić można: słonie indyjskie, nosorożce, różne gatunki małp, a także dzikie psy i bydło.

Każda z wysp Indonezji pochwalić się może oryginalną kulturą, architekturą i sztuką, a także swoim własnym pakietem atrakcji turystycznych. Do wyjątkowych miejsc tego kraju z pewnością należy mała trójkątna wyspa Bali z przepięknymi świątyniami ukrytymi pośród zboczy wulkanów. Jeśli buszując wśród bujnej roślinności zauważymy wyłaniającego się zza skał olbrzymiego jaszczura, oznacza to, że znaleźliśmy się na wyspie Komodo – w ojczyźnie waranów. Przebywając na Jawie powinniśmy zwiedzić tutejszy Park Narodowy Ujungkulon zamieszkany przez nosorożce, a także monumentalną, znajdującą się w samym sercu wyspy, świątynię Borobudur. Warto odwiedzić także górzystą Sumatrę z jeziorem Tobo, znajdującym się w kalderze wulkanu, leżące na równiku Borneo – ojczyznę orangutanów, a także Celebes – wyspę pełną trudno dostępnych terenów górskich i rwących potoków, ze wspaniałym Parkiem Narodowym Tangkoko.

Indonezyjskie wyspy to nie tylko cuda przyrody i architektury, ale także mnóstwo pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu. Przepiękne rafy koralowe i zatopione wraki są istnym rajem dla nurków. Podróżowanie po Indonezji to także wyprawa szlakiem różnorodnych smaków i aromatycznych zapachów. Tutejsze szaszłyki, pikantna zupa warzywna i ryby smażone w oleju kokosowym to tylko wstęp do tajników indonezyjskiej kuchni.

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony