Na ścieżkach przygody - Na dachu Ameryki

7 maja 2010
godz. 19:00

Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsi (lokalizacja)
ul.Zamkowa Góra 25, Sopot

Bilety: wstęp wolny


Polski Klub Przygody we współpracy z Europejską Szkołą Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości w Sopocie organizują kolejne spotkanie z cyklu "Na ścieżkach przygody". W piątek, 7 maja 2010 r. o godz. 19:00 gośćmi wieczoru będą Michał Włoch i Wojciech Zwierzyński, którzy opowiedzą o swojej wyprawie na Aconcaguę - najwyższy szczyt Ameryki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do budynku uczelni mieszczącego się w Sopocie przy ul. Zamkowa Góra 25 (obok Aqua Parku, SKM Sopot Kamienny Potok).


Zarząd
Polskiego Klubu PrzygodyO WYPRAWIE:

Celem trwającej blisko miesiąc wyprawy ACONCAGUA 2010 było zdobycie należącego do Korony Ziemi szczytu Aconcagua (6962 m n.p.m.), najwyższego szczytu Ameryki Południowej, a zarazem najwyższego znajdującego się poza Azją.

Relacja z wyprawy:
http://www.klubp(...)l=ogolny


UCZESTNICY WYPRAWY:

Obrazek

Michał Włoch

Z wykształcenia geograf i socjolog, zawodowo bankowiec. Członek-założyciel Polskiego Klubu Przygody. Każdą wolną chwilę stara się wykorzystać na 100%. W zależności od panującej aury biega, jeździ na rowerze, na nartach lub snowboardzie. Urlop, którego często mu brakuje (i musi posiłkować się bezpłatnym) wykorzystuje na wędrówki po najciekawszych miejscach planety. Po kilku trekkingach w Himalajach i przeczytaniu "Into thin air" Jona Krakauera, podjął decyzję, by sprawdzić się na naprawdę wysokiej górze.

Obrazek

Wojciech Zwierzyński

Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje w dziale finansowym jednej z firm w Gdańsku. Trzy największe jego pasje to podróże, góry i fotografia. W ciągu ostatnich kilku lat udało mu się odwiedzić dwukrotnie Nepal i przemierzyć kilka tras trekkingowych w Karakorum. Podróżowanie pozwala mu zagłębić się w atmosferę odwiedzanych miejsc, poznać kulturę i obyczaje ludzi tam mieszkających. Góry to piękne, dramatyczne krajobrazy, obcowanie z dziką i surową naturą, ale także sprawdzenie swoich możliwości, walka z napotkanymi przeciwnościami, a czasem z samym sobą. To wszystko próbuje pokazywać na swoich fotografiach. Prace te prezentował między innymi w ramach Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy 2008. Jest członkiem Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto.


PARTNERZY WYPRAWY:

Obrazek

Obrazek

PARTNERZY MEDIALNI:

Obrazek

Obrazek

Oficjalna strona wyprawy: http://www.aconcagua2010.pl.

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony