Travel-kid czyli podróże z dzieckiem

18 marca 2010
godz. 18:00-20:00
pod patronatem
Polskiego Klubu Przygody

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (lokalizacja)
ul. 3-Maja 27/31, Gdynia


Iwona i Michał Guć, podróżują wspólnie od 21 lat. Nie przepadają za zorganizowaną turystyką, stąd od początku jeżdżą wyłącznie na samodzielne wyprawy - z plecakiem, w nieznane. Kiedy w 2000 roku urodził się im syn Maciek, bardzo chcieli zaszczepić w nim ciekawość świata. Zdecydowali, że jedyną zmianą w ich wyprawach będzie kupowanie trzech biletów zamiast dwóch. W wieku 5 miesięcy Maciuś podróżował z rodzicami autostopem po Hiszpanii i Portugalii, zaś swoje pierwsze urodziny świętował w Chorwacji. Kiedy Maciek miał 15 miesięcy cała rodzina odwiedziła kilkanaście parków narodowych na Zachodnim Wybrzeżu USA, rozbijając swój namiot między innymi w Dolinie Śmierci, nad Wielki Kanionem, pod ogromnymi kaktusami w Saguaro National Park, wśród gejzerów Yellowstone i w górskich parkach Zion i Yosemite.

Prawdziwą miłością i kierunkiem, do którego najchętniej podróżuje rodzina Guciów jest jednak Azja, zarówno ta bliska - arabska jak i daleka - orientalna. Maciuś odwiedził ją po raz pierwszy w wieku dwóch lat, jadąc do Libanu, Syrii i Jordanii. Spanie w beduińskim namiocie z kozami, plaże Morza Czerwonego, arabskie przysmaki zostawiły niezatarte wrażenie. Od tamtej pory azjatycka kultura, ludzie, krajobrazy, smaki i zapachy przyciągają całą trójkę jak magnes.

Ich najważniejsze i najciekawsze podróże to eksplorowanie szlaków i bezdroży Azji. W 2003 roku pojechali Koleją Transsyberyjską do Mongolii. Rok później przemierzyli wspólnie Trucję, Iran i Armenię. Boże Narodzenie w 2005 roku spędzali w Wietnamie, skąd Mekongiem spłynęli do Kambodży. Przypadający w kwietniu 2007 buddyjski Nowy Rok świętowali w Laosie. W tym samym roku udało się im odwiedzić także Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman. W wakacje 2008 roku odwiedzili Singapur, Malezję i Indonezję. W styczniu 2009 pojechali do Indii, zaś ostatnie Boże Narodzenie i Nowy Rok spędzali na Filipinach.

O swoich przygodach w Azji a także o tym jak przygotować się do rodzinnych wakacji w egzotycznych krajach opowiedzą podczas kolejnego spotkania z cyklu "Szerokie Horyzonty". Zapraszamy na spotkanie "Podróże z dzieckiem".

Gdyńskie warsztaty podróżnicze Szerokie Horyzonty współpracują z restauracją GreenWay w Gdyni przy ulicy al. Piłsudskiego 56, która przygotowuje wegetariański poczęstunek dla uczestników warsztatów.

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony