AUTOSTOP 2008. Lista zgłoszeń już zamknięta

Padł zeszłoroczny rekord: na starcie 162 zespoły - 324 osoby!

Tegoroczne XI Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe odbędą się na trasie z Sopotu do Monachium, w terminie 1-4 maja. Przed rokiem, z Gdańska do Splitu ścigało się ponad 300 osób. Czy i tym razem pobijemy frekwencyjny rekord?

Od 11 lat miłośnicy "podróży za jeden uśmiech" mają swoje mistrzostwa. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska autostopowego.

W latach ubiegłych ścigano się m.in. do Pragi, Berlina, Rygi, czy Splitu. W tym roku start, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano w Trójmieście, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Metę przewidziano natomiast 1100 kilometrów dalej, w stolicy Bawarii - Monachium. Zawodnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Niemczech pojawi się jako pierwszy.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1-4 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami zawodów często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest pełnoletność.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to największa tego typu impreza w Europie, a zapewne i na świecie. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział ponad 300 osób z Polski, Niemiec, Łotwy i Francji.

Monachium - stolica Bawarii

To nie tylko miasto znane z corocznie odbywającego się tu "Oktoberfest". Monachium jest jednym z najciekawszych ośrodków turystycznych Niemiec. To tu znajdują się liczne muzea (m.in. największe na świecie muzeum przyrodniczo-techniczne, czy Muzeum BMW), obiekty sakralne (m.in. kościoły NMP, św. Piotra, św. Michała), a także słynne ogrody.
Będąc w Monachium nie można pominąć zabytków znajdujących się w jego pobliżu, takich jak: bajkowy pałac Neuschwanstein (będący pierwowzorem dla zamku disneyowskiego, był on jednym z 21 kandydatow do listy nowych 7 cudów świata), czy hitlerowski obóz koncentracyjny w Dachau. O godzine drogi od stolicy Bawarii położone są Alpy ze znanymi na całym świecie ośrodkami narciarskimi - Garmisch-Partenkirchen i Oberstdorf..

Poniżej zamieszczamy do pobrania dokumenty zawierające niezbędne informacje organizacyjne:
- komunikat startowy
- regulamin
- formularz zgłoszeniowy

UWAGA! ZAPISY POTRWAJą DO 27 KWIETNIA BR.
WYPEłNIONE FORMULARZE ZGłOSZENIOWE PRZYSYłAJCIE POD ADRESEM: autostop_(at)_klubprzygody.plProjekt tegorocznej koszulki którą można zamówić drogą mailową:

Obrazek


Organizator:

Obrazek

Współorganizatorzy:

Obrazek Obrazek

Sponsorzy:

Odbiorniki GPS funduje
Obrazek
przekazane przez
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Patroni honorowi:

Obrazek
Marszałek Województwa
Pomorskiego - Jan Kozłowski

Obrazek
Prezydent Miasta
Sopotu - Jacek Karnowski

Patroni medialni:

Obrazek Obrazek

dodal: cejot (7 maja 2008)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony