Przy współpracy z naszym klubem

Jesli marzec to... Kolosy 2007!

W dniach od 6 do 8 marca odbędą się w Gdyni jubileuszowe X Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.
Już po raz trzeci Polski Klub Przygody współpracuje przy organizacji tej imprezy. Podczas jej trwania wręczone zostaną (po raz dziewiąty) Kolosy - najważniejsze polskie nagrody, przyznawane za najwybitniejsze dokonania poprzedniego roku w kategoriach "Podróże", "Żeglarstwo", "Alpinizm", "Eksploracja Jaskiń" oraz "Wyczyn Roku".

Wyboru laureatów, spośród dziesiątek zgłoszonych kandydatur, tradycyjnie dokona Kapituła Kolosów, w której zasiadają wybitne postaci, mające niekwestionowany autorytet wśród polskich podróżników i odkrywców, m.in. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Piotr Chmieliński, Leszek Cichy, Wojciech Jacobson i Maciej Kuczyński.
Oprócz przyznania nagród i wyróżnień w pięciu głównych kategoriach Kapituła wskaże również zdobywcę Super Kolosa - statuetki wręczanej co roku bądź to w dowód uznania za całokształt osiągnięć danej osoby, bądź w rocznicę wybitnego dokonania zespołowego. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs o Nagrodę im. Andrzeja Zawady, w którym startują młodzi podróżnicy, starający się o ufundowany przez prezydenta Gdyni grant w wysokości 10 tysięcy złotych na zrealizowanie wymarzonej wyprawy.
Ze względu na wciąż rosnące zainteresowanie Kolosami i Ogólnopolskimi Spotkaniami Podróżników pokazy i prelekcje będą się odbywały w dwóch salach gdyńskiego kina "Silver Screen", które pomieszczą łącznie aż 880 osób. Zapowiada się zatem kolejny rekord frekwencji. By umożliwić wszystkim widzom pełne uczestnictwo w prezentacjach i dyskusję z ich autorami, przekaz będzie transmitowany na żywo, moderowany i wyświetlany na ekranach obu sal równocześnie. Wstęp jest bezpłatny, wszyscy zainteresowani powinni jednak wcześniej zadbać o dokonanie rezerwacji miejsc.
By uniknąć tłoku i kolejek, a tym samym ułatwić publiczności udział w Spotkaniach, wstęp na pokazy będzie się odbywał za okazaniem biletu. Ale bez obaw - bilety są bezpłatne. Można je będzie rezerwować telefonicznie w kasach gdyńskiego kina "Silver Screen".
Wprowadzanie takiego rozwiązania ucieszy na pewno wszystkich widzów spoza Trójmiasta - zamawiając bilet z wyprzedzeniem, będą mogli jechać do Gdyni bez obaw, że zabraknie dla nich miejsca w trakcie imprezy. Każda rezerwacja będzie ważna i możliwa do zrealizowania (w postaci pobrania biletu) do piętnastu minut przed rozpoczęciem bloku, którego dotyczy.

Kolosy 2007 - program imprezy (*.pdf 3,5 MB)

Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem - www.kolosy.pl

dodal: cejot (4 marca 2008)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony