Gdańsk-Czeski Krumlow 2015

18. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe

Już po raz osiemnasty miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” będą mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. To jeden z najciekawszych projektów skierowanych do środowiska podróżniczego z Polski i innych krajów europejskich, którego historia sięga 1998 r. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1–3 maja 2015 r.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami mistrzostw często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest bowiem pełnoletniość.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to najstarsza i jedna z największych tego typu imprez na świecie. Jej popularność rośnie z roku na rok, przekraczając powoli granice kontynentu. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział blisko 500 osób z Polski, Niemiec, Francji, Ukrainy, Rosji i Białorusi. W tym roku organizatorzy przewidują, że liczba autostopowiczów będzie nieznacznie mniejsza. Tym samym po drogach Polski, Czech i innych krajów europejskich przemieszczać się będzie w ten sposób kilkaset osób!

Zawodnicy wystartują z położonego nad Morzem Bałtyckim historycznego miasta Gdańska. Swoją wędrówkę zakończą zaś na terenie urokliwego Czeskiego Krumlowa.

Uczestnicy mistrzostw jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Wszyscy zawodnicy wyposażenie będą w charakterystyczne pomarańczowe kamizelki odblaskowe, a także biało-pomarańczowe numery (identyfikatory) startowe. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Czechach pojawi się jako pierwszy. Na najszybszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy.

Kierowco, pomóż dostać się autostopowiczom do Czeskiego Krumlowa!

Szczegóły na: www.MistrzostwaAutostopowe.pl

dodal: witek (30 kwietnia 2015)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony