Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - Kolosy

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, tym razem 17. edycja Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czyli popularnych Kolosów odbywających się w Gdyni. W tym roku odbywać się będzie po raz pierwszy w dwóch lokalizacjach: hali Gdynia Arena i oddalonym o kilkaset metrów Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Blisko pięć tysięcy miejsc siedzących i ponad sto prezentacji z nieprzeciętnych wypraw: pełny przegląd wszystkiego, co najciekawsze i najważniejsze w polskich podróżach w ubiegłym roku. Przedsięwzięcia, o których było głośno, i takie, o których dopiero będzie – właśnie dzięki Kolosom. Swoje dokonania zaprezentują w Gdyni zarówno stali bywalcy, z roku na rok podnoszący poprzeczkę, jak i nowi, dotąd nieznani spadkobiercy dawnych odkrywców. Będzie też kilka ciekawych powrotów…

Impreza rozpocznie się w piątek, 13 marca o godzinie 11:00 i potrwa do niedzieli, 15 marca, wieczorem. Pokazy nominowanych do nagrody Kolosy oraz spotkania warsztatowe odbywać się będą w hali Gdynia Arena (do niedawna Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia”) przy ul. Kazimierza Górskiego 8 (obok stacji SKM Gdyni Wzgórze Św. Maksymiliana). Prezentacje w ramach tzw. Fotoplastykonu, cieszącego się w ostatnich latach olbrzymim zainteresowaniem, przeniesione zostały natomiast do centrum konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, obok stacji SKM Gdynia Redłowo). Tam również w jednej z sal można będzie śledzić na żywo to co dzieje się w hali głównej. Prezentacjom z wypraw jak zwykle będą towarzyszyły: salon mediów podróżniczych (stoiska wydawców książek i prasy), salon sprzętu outdoorowego oraz trzy wystawy zdjęć, w tym tradycyjnie FotoGlob.

Szczegółowy program na stronie www.kolosy.pl oraz na profilu facebookowym.

Oficjalnymi organizatorami imprezy są Urząd Miasta Gdyni oraz MART z Krakowa. Polski Klub Przygody tradycyjnie odpowiada za logistykę tego największego wydarzenia podróżniczego w Polsce.

dodal: witek (12 marca 2015)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony