17. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe

SOPOT - PIRAN 2014

SOPOT - PIRAN

1-4 maja 2013


Już po raz siedemnasty miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” będę mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. To jeden z najciekawszych projektów skierowanych do środowiska podróżniczego z Polski i innych krajów europejskich, którego historia sięga 1998 r. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1–4 maja 2014 r.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami mistrzostw często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest bowiem pełnoletniość.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to najstarsza i jedna z największych tego typu imprez na świecie. Jej popularność rośnie z roku na rok, przekraczając powoli granice kontynentu. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział blisko 500 osób z Polski, Czech, Ukrainy, Francji, Rosji oraz Białorusi. W tym roku organizatorzy przewidują, że liczba autostopowiczów może być jeszcze większa. Tym samym po drogach Polski i innych krajów europejskich przemieszczać się będzie w ten sposób blisko pół tysiąca osób!

Zawodnicy jak co roku wystartują z terenu Trójmiasta. Swoją wędrówkę zakończą zaś na terenie przepięknego kurortu położonego na słoweńskim wybrzeżu Morza Adriatyckiego – miasta Piran.

Uczestnicy mistrzostw jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Słowenii pojawi się jako pierwszy. Na najszybszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez renomowanego producenta sprzętu sportowego, czy wydawnictwa turystyczne.

Może więc i Ty spróbujesz swych sił w długi majowy weekend i staniesz na starcie mistrzostw? Spędź z nami ten weekend! Przeżyj niezwykłą przygodę !!!


Zapisy już od 1 kwietnia 2014 r. poprzez oficjalną stronę zawodów:

www.MistrzostwaAutostopowe.pl


Oficjalne forum imprezy:
www.facebook.com/mmautostopSPONSORZY GŁÓWNI:


Obrazek


Obrazek


Obrazek

dodal: witek (3 kwietnia 2014)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony