Wieczór z przygodą

Maroko - U bram Afryki

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 2 grudnia 2013 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie znany podróżnik Bartosz Piziak, który opowie o swoich podróżach do Maroka. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


BARTOSZ PIZIAK
– geograf pochodzący z Rzeszowa, nieodłącznie związany z Krakowem. Podróżnik uwielbiający fotografować odwiedzane miejsca, członek Polskiego Klubu Przygody. Od zawsze ciekawy świata, który stara się odkrywać wszelkimi dostępnymi sposobami. W podróżowaniu ceni najbardziej poznawanie nowych ludzi, kultur oraz alternatywne formy przemieszczania się - lubi jeździć autostopem!
Współtwórca portalu ImprezyPodroznicze.pl oraz projektu LowcyLotow.pl. Pomysłodawca i organizator wielu imprez podróżniczych (m.in. Kalejdoskop Podróżniczy, Festiwal FMP, Travenalia).

Zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, trochę Azji i odrobinę Afryki. Zawodowo wykładowca, marketingowiec oraz pilot wycieczek. Szczególną sympatią darzy Bliski Wschód, Portugalię, Słowenię i Beskid Niski.

Więcej na: www.BartekPiziak.com


MAROKO - U BRAM AFRYKI
Pokaz przybliża jeden z muzułmańskich krajów północnej Afryki - Maroko, który jest przedsionkiem Czarnego Lądu. Królestwo Maroka to zarówno piękne plaże nad Oceanem Atlantyckim, majestatyczne góry Atlas oraz nieokiełznane tereny Sahary.

Prezentowane fotografie odkrywają bogactwo Maroka - jego historię, kulturę, mniejszości etniczne, a przede wszystkim aktualną sytuację kraju, nazywanego często Lwem Maghrebu. W trakcie pokazu odwiedzimy plac Dżemma Efna el-Fna, zagubimy się w zaułkach starej mediny w Fezie, zobaczymy jak wygląda życie rybaków z As-Sawiry oraz tradycyjnie potargujemy się na marokańskich sukach. Nie zabraknie także miejscowych specjałów: miętowej herbatki, gotowanych ślimaków i tadżinu. A całość dopełni fantastyczna muzyka rai i gnaoua.


PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (26 listopada 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony