Wieczór z przygodą

Lady Australia

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 7 października 2013 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie znany podróżnik Marek Tomalik, który opowie o swoich wyprawach do Australii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


MAREK TOMALIK
- podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback (www.wsednosprawy.com.pl). Współtwórca Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły”. Organizator imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Publikuje m.in. w National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach. Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu”. Zasiadał w jury Travelerów - prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic. Laureat Kolosów. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Karpaty.

www.australia-przygoda.com

LADY AUSTRALIA
Rzecz o Lady A., o jej Duchu, jej Ruchu, Śnieniu, Lśnieniu, o zakamarkach jej zmysłowości. Także o tym, co się dzieje w głowie podróżnika, kiedy z zewnątrz wchodzi w ten świat. Majestatyczne piękno australijskiej ziemi woła i przywabia niespokojne duchy. Australia widziana oczami Marka to ziemia wielkich kontrastów i możliwości, wciągająca i rzucająca wyzwania, kusząca niby syrena i wymagająca całkowitego oddania. W wędrówce przez interior, gdzieś na zachód od Alice Springs, towarzyszy mistyczna poezja Williama Blake’a, muzyka i języki Aborygenów. „Lady Australia” to także tytuł zjawiskowej opowieści o najmniejszym kontynencie świata.


PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (7 października 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony