Przygoda w Olsztynie

IX Festiwal Smoczych Łodzi

14 września 2013 r. odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski w Smoczych Łodziach. Drużyny ścigały się na dystansie 1000m. Mimo prawdziwej jesiennej aury zawodnicy Polskiego Klubu Przygody schodzili na łódkę zawsze rozgrzani i gotowi do wyścigu.
IX Festiwal Smoczych Łodzi otwierała kategoria MIKST. Załogę na Jeziorze Krzywym oprócz trudnych warunków pogodowych czekały dwa nawroty. Na pierwszym biegu sportowych regat mieliśmy przyjemność rywalizować wraz ze Spójnią Warszawa, podczas drugiego wyścigu tor dzieliliśmy z drużyną MRKS „Gdańsk”. Mimo zaciętej walki i hartu ducha Polski Klub Przygody w kategorii MIKST stanął tuż za podium.
Po zakończeniu pierwszych rywalizacji nadszedł czas na rozluźnienie. W ramach festiwalu zostały zorganizowane wyścigi załóg 10-osobowych na łodziach standardowych. Polski Klub Przygody wziął udział w zabawie pod banderą „Drużyny szpiku”. Biegi odbywały się na dystansie 100m i były konkurencją dla chętnych, których na tak licznej imprezie sportowej nie brakowało. Było warto! Pomiędzy wyścigami odbywały się również biegi FUN, na dystansie 200m.
Organizatorzy oprócz aktywnego wypoczynku przed biegami OPEN zapewnili ciepły posiłek. Zupa była nie tylko powodem do uśmiechu dla głodnych zawodników, ale i dostarczyła sił do kolejnych zmagań na tafli jeziora.
W kategorii SPORT - OPEN klub wywalczył 5 miejsce. Pomimo braku medali drużyna powróciła do Gdańska z uśmiechem na twarzy oraz miłymi wspomnieniami. Każdy wyścig jest dla nas dobrą lekcją i doświadczeniem.
Do Długodystansowych Mistrzostw Polski pozostało nam kilka treningów. Na wodzie dajemy z siebie wszystko, a zawody w Olsztynie potraktujemy, jako dobrą rozgrzewkę przed długim dystansem, który nas czeka już 28 września.
Do zobaczenia w Malborku!

dodal: natalia (16 września 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony