Wieczór z przygodą

Latynoski melanż

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 9 września 2013 r. o godz. 19:00 gośćmi spotkania będą podróżnicy Sebastian Małyszczyk i Bożena Majewska, którzy opowiedzą o swojej rocznej podróży przez kraje Ameryki Łacińskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


SEBASTIAN MAŁYSZCZYK
- z wykształcenia geograf, z zamiłowania podróżnik. Przemierzył kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Szczególnie upodobał sobie podróże autostopowe, dające możliwie najbliższy kontakt z lokalnymi społecznościami. Swoje wędrówki stara się dokumentować a następnie przedstawiać w formie prelekcji. Na co dzień prowadzi popularny lokal gastronomiczny w Sopocie - Czarna Wołga Bar.

BOŻENA MAJEWSKA
- absolwentka turystki i rekreacji oraz geografii, miłośniczka podróży. Odwiedziła łącznie kilkadziesiąt krajów na kilku kontynentach. Na co dzień prowadzi popularny lokal gastronomiczny w Sopocie - Czarna Wołga Bar.


LATYNOSKI MELANŻ
Już sama nazwa tej wyprawy mówi sporo. Dwoje absolwentów geografii przez dziesięć miesięcy włóczyło się po Ameryce Łacińskiej – od Patagonii i Ziemi Ognistej po Kubę – nie planując niczego, tak by każdy dzień autentycznie był nowym wyzwaniem. Przemierzyli w ten sposób ponad 30 tysięcy kilometrów.

Niesamowite historie opowiadane przez kierowców, z którymi zabierali się autostopem, kilometry słynnej Pan Americany, niezliczone trekkingi w Andach, spływy dopływami Amazonki, niegościnna dżungla Dariénu i gorące karaibskie plaże – tak w największym skrócie wyglądała ta podróż. A na deser Bożena i Sebastian spędzili jeszcze miesiąc na Kubie zmagając się z biurokratycznymi absurdami i skutecznie omijając większość przepisów dotyczących ruchu turystycznego na wyspie.PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (7 września 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony