Wieczór z przygodą

Półwysep Arabski – od starożytności po nowoczesność

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 5 sierpnia 2013 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie podróżnik Michał Witkiewicz, który opowie o swojej podróży po Półwyspie Arabskim. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


MICHAŁ WITKIEWICZ
- podróżnik, wykładowca trójmiejskich uczelni wyższych, doradca samorządowy, dziennikarz, fotografik, prezes Polskiego Klubu Przygody. Członek wielu organizacji naukowych i podróżniczych (m.in. National Geographic Society). Przemierzył ponad 100 krajów świata na pięciu kontynentach. Wędrował po bezludnej, lodowatej tundrze i walczył o życie w kazachskim stepie, pił archi z mongolskimi notablami i jadł świnki morskie z peruwiańskimi przemytnikami, brodził po pas w błocie w syberyjskiej tajdze i przedzierał się przez las na... chińskim murze. Do jego największych osiągnięć należy zaliczyć pieszo-pontonowe, samotne ekspedycje - wzdłuż granicy Europy z Azją i w poprzek Ameryki Południowej, za które został wyróżniony w konkursie Kolosy (w 2003 i 2005 r.) – najbardziej prestiżowej nagrodzie w środowisku polskich eksploratorów i zdobywców.

www.witkiewicz.pl


PÓŁWYSEP ARABSKI - OD STAROŻYTNOŚCI PO NOWOCZESNOŚĆ
Półwysep Arabski, położony między Morzem Czerwonym, Morzem Arabskim i Zatoką Perską, to obszar w niewielkim tylko stopniu odkryty przez turystów. Wieloletnia izolacja od świata sprawiła, że do dziś żywe są tu wielowiekowe tradycje i na każdym kroku poczuć można autentyczny świat Orientu. Kraje tego regionu są synonimem niewiarygodnej wprost gościnności i bezinteresowności ze strony mieszkańców żyjących często w nieprzyjaznym człowiekowi środowisku.

Obszar ten to również nieskończone koloryty. Różnorodność krajobrazów – pustynie, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony i oazy pełne zadziwiająco gęstej roślinności i tryskających źródeł, nieskończone kilometry piaszczystych plaż oraz krystalicznie czyste wody kryjące bogate ogrody rafy koralowej, jak również stare historyczne osady i forty, obok futurystycznych miast– to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez ten region świata.


PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (5 sierpnia 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony