Wieczór z przygodą

Kolorowy smak Orientu

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 8 lipca 2013 r. o godz. 19:00 gośćmi spotkania będą podróżnicy Krzysztof Kucharski i Małgorzata Pacan, którzy opowiedzą o swojej podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


KRZYSZTOF KUCHARSKI
- z wykształcenia geograf, z zamiłowania podróżnik. Członek Polskiego Klubu Przygody. Przemierzył kilkadziesiąt krajów na trzech kontynentach. Instruktor rekreacji ruchowej w specjalnościach: kajakarstwo i snowboard. Miłośnik sportów wodnych. Doświadczony pilot wycieczek zagranicznych. Właściciel Midtown Hostel w Gdańsku.

MAŁGORZATA PACAN
- na co dzień pracownik administracji samorządowej, miłośniczka podróżowania. Przemierzyła kilkadziesiąt krajów na trzech kontynentach.


KOLOROWY SMAK ORIENTU
Podczas dwumiesięcznej wyprawy po Półwyspie Indochińskim uczestnicy ekspedycji zetknęli się z wielką różnorodnością kulturową, jak również krajobrazową. Czekały na nich rejsy po rzekach (w tym przeprawa przez słynny Mekong) i jeziorach, przechadzki po dżungli i wylegiwanie się na śnieżnobiałych nadmorskich plażach. Nawet zwiedzając tamtejsze miasta mogli robić to niestandardowo. Prócz zwykłego kluczenia barwnymi, orientalnymi uliczkami, czekała na nich niezapomniana przejażdżka brzęczącym tuk-tukiem, ale i „pływające zakupy” na słynnych targach na wodzie.

Podróż do Indochin okazała się również zdumiewającym spotkaniem z kulturą. Niewątpliwie w pamięci dwójki podróżników pozostanie piękno buddyjskich świątyń, choćby kompleksu: Bagan i Angor Wat. Ale także zetknięcie się z prymitywnymi plemionami górskimi z Laosu, czy Kambodży.

Więcej na: www.kolorowysmakorientu.blogspot.com

PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (6 lipca 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony