Wieczór z przygodą

Kolory Indii

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 3 czerwca 2013 r. o godz. 19:00 gośćmi spotkania będą podróżnicy Przemysław Napora i Dariusz Górnowicz, którzy opowiedzą o jednej ze swoich wypraw do Indii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


PRZEMYSŁAW NAPORA
- z wykształcenia historyk, archiwista, z zamiłowania podróżnik. Przemierzył kilkadziesiąt krajów na trzech kontynentach. Szczególnie upodobał sobie kontynent azjatycki, gdzie wracał wiele razy. Swoje podróże stara się dokumentować a następnie przedstawiać w formie prelekcji. Jego prace fotograficzne prezentowane były podczas różnych konkursów i wystaw organizowanych na terenie kraju.

DARIUSZ GÓRNOWICZ
- na co dzień pracownik sądu, miłośnik podróży. W trakcie swoich wypraw przemierzał dzikie ostępy Półwyspu Malajskiego czy pustynne tereny Afryki. Odwiedził łącznie kilkadziesiąt krajów na kilku kontynentach.


KOLORY INDII
Indie to jedno z najbardziej fotogenicznych państw Azji. Kraj ten, poprzez olbrzymi obszar jaki zajmuje, a także zawiłości historii stał się terenem o niespotykanej nigdzie indziej różnorodności językowej i etnicznej. Codzienne monotonne, ciężkie i szare życie przeciętnego Hindusa otoczone jest feerią barw. Indie zachwycają rozmaitością krajobrazów przechodzących od płaskich, jednostajnych równin, do położonych niewiele dalej strzelistych, niedostępnych szczytów Himalajów. Zwiedzających świątynie zaskoczy bogactwo i różnorodność stylów tych budowli. Zapomniane forty, opuszczone miasta, ruiny i pola bitewne oraz pomniki opowiedzą swe dzieje miłośnikom historii. Jednak obok różnobarwnych obrazów przyrody i architektury znajdujemy tam również widoki pełne skrajnej nędzy, szarości i upokorzenia. Ten kraj kontrastów nie może pozostać obojętny na przybysza spoza jego kręgu kulturowego i ekonomicznego.


PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (1 czerwca 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony