Wieczór z przygodą

Na Czarnym Lądzie

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 6 maja 2013 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie podróżnik Michał Kochańczyk, który opowie o jednej ze swoich wypraw do Afryki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


MICHAŁ KOCHAŃCZYK
- z wykształcenia ekonomista i afrykanista, jest alpinistą, polarnikiem, żeglarzem, wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, w górach Afryki, na Spitsbergenie i Alasce. Był kierownikiem i uczestnikiem ponad dwudziestu wypraw w góry wysokie. Przez osiemnaście lat (1993-2011) był prezesem Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto” w Gdańsku. Prowadzi wykłady fakultatywne o kulturach świata i o turystyce trekkingowej na kilku trójmiejskich uczelniach.

Michał Kochańczyk jest jednak przede wszystkim doświadczonym podróżnikiem. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, przepłynął w poprzek Bałtyk na drewnianej tratwie, spłynął w Amazonii za pomocą wioseł środkowy odcinek rzeki Xingu. W czasie swoich licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach. Swoje wyprawy opisywał we wielu czasopismach, zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych, jego film o wyprawie na Annapurnę był emitowany w pierwszych programie Telewizji Polskiej; podczas wyprawy na Kongur Shan najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego w Sinciangu zrealizował film dokumentalny.

Więcej na www.kochanczyk.pl


NA CZARNYM LĄDZIE
Gorąca, czarna Afryka - kolebka ludzkości, pustynie i sawanny, śniegi Kilimandżaro, jeziora o pięknie brzmiących nazwach - Bogoria, Baringo, Nakuru. Z lekcji geografii wiemy, że to wszystko gdzieś jest. Gdzieś bardzo daleko. Nie próbujemy sobie nawet wyobrazić, że można by tam pojechać.

Podczas poniedziałkowej prelekcji poszukamy odpowiedzi na pytania dlaczego warto pojechać do Afryki, co warto tam zobaczyć, jak wziąć udział w safari - bezkrwawych łowach w Masai Mara - położonym w Kenii rezerwacie, będącym częścią parku narodowego Serengeti. Dowiemy się jak wyglądać mógł biblijny Raj - świat tuż po stworzeniu, gdzie na pofalowanej, olbrzymiej sawannie pasły się stada antylop, gazeli, bawołów i żyraf. Słonie majestatycznie maszerowały a hipopotamy i krokodyle leniwie wylegiwały się na brzegu rzeki. Lwy i gepardy prowadziły swoje myśliwskie podchody nie zwracając uwagi na intruzów. Niezliczone stada flamingów spokojnie brodziły nad słonym jeziorem Bogoria. Spotkamy również mieszkańców tej ziemi, Masajów - pasterzy i myśliwych, których życie wygląda tak samo od tysięcy lat. Poznamy zwyczaje i tradycje Kenijczyków, ich religię oraz problemy, z jakimi muszą się mierzyć każdego dnia. Dowiemy się, czy to prawda że można jeść robaki i uważać to za smaczne albo kupować żonę za krowy.

PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (6 maja 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony