Wieczór z przygodą

Peru - trzy stolice: Cuzco, Jauja, Vilcabamba

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 22 kwietnia 2013 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie podróżnik Roman Warszewski, który opowie o swoich wyprawach do Ameryki Południowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


ROMAN WARSZEWSKI
- pisarz, dziennikarz i podróżnik, autor wielu książek, w tym kilku bestsellerów, członek Polskiego Klubu Przygody. Laureat prestiżowych nagród, niestrudzony globtroter, tropiciel zagadek przeszłości. Wielokrotnie przebywał w Ameryce Południowej i Środkowej, które zna jak własną kieszeń. W roku 2007 zorganizował wyprawę do wysokogórskiego, długowiecznego plemienia Indian Q'ero, żyjącego w peruwiańskich Andach, a w roku następnym ekspedycję Vilcabmba - Vilcabamba, w czasie której odwiedził Vilcabambę - ostatnią stolicę Inków w Peru oraz Vilcabambę ekwadorską. W roku 2009 odbył wyprawę Tupac Amaru Expedition, w czasie której - wraz z Arkadiuszem Paulem i Jarosławem Molendą - jako pierwszy Polak dotarł do najwyżej położonych ruin inkaskich na przełęczy Puncuyoc oraz odnalazł ślady nieznanych ruin prekolumbijskich w Urpipata (Peru).

W trakcie swych wojaży przeprowadzał wywiady z noblistami, terrorystami, dyktatorami, prezydentami i słynnymi szamanami. Jest autorem wielu książek reportażowych, m.in. „Pokażcie mi brzuch terrorystki”, „Inicjacja”, „Tajna misja - Eldorado”,„Skrzydlaci ludzie z Nazca”, „Q'ero: długowieczność na zamówienie”, a także zbioru opowiadań „Sztuka rozniecania ognia”. Zna kilka języków obcych, w tym narzecze keczua z sierry Ekwadoru, Peru i Boliwii.

Pracował w redakcjach „Dziennika Bałtyckiego”, „Głosu Wybrzeża”, „Ilustrowanego Kuriera Polskiego”, a obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Żyj długo”. Współpracował z miesięcznikiem „Nieznany Świat”, „Poznaj Świat” oraz z kwartalnikiem literackim „Migotania, przejaśnienia”. Jest honorowym członkiem Centrum Medycyny Tradycyjnej (CIMT) w Limie oraz wiceprezydentem międzynarodowego stowarzyszenia Exploraciones Pantiacolla.

www.warszewski.info

PERU - TRZY STOLICE: CUZCO, JAUJA, VILCABAMBA
W czasie prelekcji będziemy mieli okazję wybrać się w niezwykłą podróż przez trzy stolice Peru - Cuzco, Jauja i Vilcabamba. Posłuchamy opowieści o przenikaniu się dwóch fascynujących światów, kolonialnego i inkaskiego, o krwawej i tajemniczej historii przodków dzisiejszych Peruwiańczyków, o skarbach Złotego Pałacu i wyczynach inkaskich astronomów, którzy zaprojektowali największą na świecie makietę Drogi Mlecznej. Dowiemy się także na czym polega fenomen ginącego już plemienia Q'ero, którego członkowie z reguły dożywają nawet 115 lat!

PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (21 kwietnia 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony