16. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe

SOPOT - BUDAPESZT 2013

SOPOT - BUDAPESZT

27-30 kwietnia 2013


Już po raz szesnasty miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” będę mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. To jeden z najciekawszych projektów skierowanych do środowiska podróżniczego z Polski i innych krajów europejskich, którego historia sięga 1998 r. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (27–30 kwietnia 2013 r.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami mistrzostw często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest bowiem pełnoletniość.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to najstarsza i jedna z największych tego typu imprez na świecie. Jej popularność rośnie z roku na rok, przekraczając powoli granice kontynentu. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział blisko 500 osób z Polski, Czech, Ukrainy, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Rosji, Białorusi i Niemiec. W tym roku organizatorzy przewidują, że liczba autostopowiczów może być jeszcze większa. Tym samym po drogach Polski i innych krajów europejskich przemieszczać się będzie w ten sposób blisko pół tysiąca osób!

Zawodnicy wystartują z terenu Trójmiasta, a dokładnie z malowniczo położonego nad morzem wzgórza Zamkowej Góry w Sopocie. Swoją wędrówkę zakończą zaś na terenie stolicy Węgier – Budapesztu, który podobnie jak Gdańsk, Sopot i Gdynia pierwotnie składał się z trzech miast: Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu – na lewym.

Uczestnicy mistrzostw jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie na Węgrzech pojawi się jako pierwszy. Na najszybszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez renomowanego producenta sprzętu sportowego, czy wydawnictwa turystyczne.

Może więc i Ty spróbujesz swych sił w długi majowy weekend i staniesz na starcie mistrzostw? Spędź z nami ten weekend! Przeżyj niezwykłą przygodę !!!


Zapisy już od 1 kwietnia 2013 r. poprzez oficjalną stronę zawodów:

www.MistrzostwaAutostopowe.pl


Oficjalne forum imprezy:
www.facebook.com/mmautostopSPONSORZY GŁÓWNI:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

dodal: witek (30 marca 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony