Wieczór z przygodą

Żukiem do Mongolii

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu „Wieczór z przygodą”. W poniedziałek 18 marca 2013 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie podróżnik Jacek Jarosik, który opowie o wyprawie Żukiem do Mongolii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).


JACEK JAROSIK
- pieszo, kajakiem, samochodem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, niecodziennych, odchodzących w przeszłość, niedostrzeganych. W minionym dwudziestoleciu uczestnik wielu imprez 4x4. Organizator cyklu zlotów off-road „Tczewskie Piachy”. W 2005 roku wziął udział w wyprawie na Syberię. Pomysłodawca i organizator wyprawy „Granice bez barier” wyróżnionej przez kapitułę Kolosów.
Od lat w wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy, Azji towarzyszy mu syn Kuba i Jędrzej. Podróżują jedynym na świecie takim samochodem własnej konstrukcji propagując udział osób niepełnosprawnych w wyprawach turystyczno-offroadowych.


GRANICE BEZ BARIER - ŻUKIEM DO MONGOLII
18388 kilometrów, 7 tygodni, 2,5 tony paliwa… Jacek, Jakub i Jędrzej oraz gość wyprawy - niepełnosprawny Henryk przejechali przerobionym Żukiem przez terytorium Polski, Litwy, Łotwy, Federacji Rosyjskiej, Mongolii, Ukrainy oraz Słowacji. Na swojej trasie spotkali niezwykłych ludzi, podziwiali wspaniałe krajobrazy, przeżyli niezapomnianą przygodę. Ich zdjęcia to zapis w obrazie chwilowych emocji, dotyku piękna, czasem chwili. Chwili, której żal utracić – zapomnieć. To zatrzymanie w kadrze obrazów miejsc, do których być może już nie wrócą. Zdarzeń, które bezpowrotnie przemijają. W konkursie fotograficznym Rosyjski Kadr zdobyli nagrodę internautów w kategorii Reportaż.

PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (16 marca 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony