Wieczór z przygodą

Przez Laponię na nartach

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu "Wieczór z przygodą". W poniedziałek 28 stycznia 2013 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie podróżnik młodego pokolenia Jan Faściszewski, który opowie o swojej wyprawie na nartach przez Laponię. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).

JAN FAŚCISZEWSKI
- na co dzień student geografii w gdańskim uniwersytecie. Wielka osobowość w niemałym ciele. Rozpierającą go energią można byłoby obdzielić kilka osób. Lista jego aktywności jest onieśmielająca, ciężko powiedzieć gdzie akurat można go spotkać - góry, jeziora, rzeki. Wiosną, latem, jesienią i zimą przemierza świat w poszukiwaniu przygód, pięknych widoków i nowości. Od króciutkich poobiednich przechadzek po Gdańsku do półrocznych eskapad do Rumunii. Na swoim koncie ma kilka znaczących osiągnięć podróżniczych, takich jak: przejście zimą Zatoki Botnickiej czy samotną rowerową ekspedycję dookoła Bałtyku.

www.janfas.pl

PRZEZ LAPONIĘ NA NARTACH
W trakcie prelekcji przeniesiemy się do zimowej Laponii. Poznamy jej niezwykłe, surowe lecz piękne oblicze. Wysłuchamy opowieści Jana Faściszewskiego, który wraz ze swoimi dzielnymi towarzyszami Krzysztofem Paulem oraz Lechem Wedlejtem, przemierzyli na nartach tę trudno dostępną krainę. Krainę śniegu, trolli, skrzatów, reniferów oraz zapierających dech w piersiach widoków zorzy polarnej. Przeniesiemy się do Finlandii, nad Jezioro Inari skąd po blisko 300-kilometrowym marszu dotrzemy do norweskiego Finnmarku, aż do niezamarzającego Morza Barentsa.

PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (22 stycznia 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony