Wieczór z przygodą

Po morzach i oceanach świata

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu "Wieczór z przygodą". W poniedziałek 14 stycznia 2013 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie wybitny polski marynista Bohdan Sienkiewicz, który opowie o swoich wędrówkach po morzach i oceanach świata. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).

BOHDAN SIENKIEWICZ
- dziennikarz, marynista, popularyzator edukacji morskiej i wychowania morskiego młodzieży. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w środowisku morskim. Odznaczony wieloma medalami i nagrodami (m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski). Pracował w wielu mediach morskich m.in. w „Polish Maritime News”. Przez cztery lata był też korespondentem Polskiego Radia i Telewizji w Afryce. Jest autorem serii filmów poświęconych Afryce i kilkuset programów podróżniczych „Dookoła świata”, ale największą sławę przyniosła mu realizacja „Latającego Holendra”. Ukazywał się on w TVP w latach 1967-1993 i był najpopularniejszą audycją morską w historii polskiej telewizji.


PO MORZACH I OCEANACH ŚWIATA
W trakcie prelekcji wysłuchamy opowieści znanego marynisty - Bohdana Sienkiewicza, będącego uczestnikiem dziewiczego rejsu na „Darze Młodzieży”, później wielu innych, a w końcu historycznej dziewięciomiesięcznej wyprawy szkolnej fregaty dookoła świata – przez trzy oceany, wokół czterech kontynentów, do 14 portów zagranicznych. Z tych rejsów zawsze wspomina trzy wydarzenia. Przejście pod pełnymi żaglami pod słynnym Harbour Bridge w Sydney, przepłynięcie w ryczących czterdziestkach i wyjących pięćdziesiątkach 1259 mil morskich w ciągu kolejnych 144 godzin, czyli zdobycie prestiżowego „The Boston Teapot Trophy” oraz opłynięcie Hornu - Przylądka Nieprzejednanego. Poza pięknymi widokami mórz i oceanów świata poznamy również uroki Nowej Zelandii.

PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (8 stycznia 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony