Wieczór z przygodą

Gran Colombia

WIECZÓR Z PRZYGODĄ

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18
Gdańsk, ul. Garncarska 7/8/9

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza POŁUDNIK 18 oraz Polski Klub Przygody serdecznie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu "Wieczór z przygodą". W poniedziałek 17 grudnia 2012 r. o godz. 19:00 gościem spotkania będzie gdański podróżnik Michał Witkiewicz, który opowie o wędrówce po obszarze tzw. Wielkiej Kolumbii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Garncarskiej 7/8/9 (300 m od dworca głównego PKP).

MICHAŁ WITKIEWICZ
- podróżnik, wykładowca trójmiejskich uczelni wyższych, doradca samorządowy, dziennikarz, fotografik, wiceprezes Polskiego Klubu Przygody. Członek wielu organizacji naukowych i podróżniczych (m.in. National Geographic Society). Od wielu lat aktywnie uprawia turystykę. Przemierzył ponad 100 krajów świata na pięciu kontynentach. Wędrował po bezludnej, lodowatej tundrze i walczył o życie w kazachskim stepie, pił archi z mongolskimi notablami i jadł świnki morskie z peruwiańskimi przemytnikami, brodził po pas w błocie w syberyjskiej tajdze i przedzierał się przez las na... chińskim murze. Do jego największych osiągnięć należy zaliczyć pieszo-pontonowe, samotne ekspedycje - wzdłuż granicy Europy z Azją i w poprzek Ameryki Południowej, za które został wyróżniony w konkursie Kolosy (w 2003 i 2005 r.) – najbardziej prestiżowej nagrodzie w środowisku polskich eksploratorów i zdobywców.

www.witkiewicz.pl


GRAN COLOMBIA
Kolumbia, obok Ekwadoru i Wenezueli, była jednym z trzech krajów tworzących niegdyś jedno państwo – dzieło Szymona Bolivara. Pokaz to relacja z blisko miesięcznej wędrówki śladami tego południowamerykańskiego wyzwoliciela. Zobaczymy kraje pełne kontrastów: miasta z nowoczesnymi dzielnicami i wielkimi wieżowcami położone obok ubogich i niezorganizowanych dzielnic. Ludzi bardzo bogatych obok biednych. Dżungle położone między dwoma oceanami, wysokie góry obok równin, pokryte cały rok śniegiem wulkany obok pustyń bez deszczu. Do tego barwną i żywą kulturę: wieczory w rytmach salsy i rumby, czy tradycyjne tańce podczas świąt ludowych.


PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (15 grudnia 2012)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony