Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Olsztynie

Brąz dla naszych juniorów!

Warmia a dokładniej Olsztyn i jezioro Długie to miejsce które jako ostatnie gościło na swoich wodach zawody rozgrywane na smoczych łodziach. Była to ostatnia impreza z cyklu bardzo ważnych imprez sportowych zaliczanych do pucharowego cyklu regat, ostatnia impreza miała miano Długodystansowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na dystansie 5000 metrów co dodawało dla niej więcej powagi oraz motywacji. Było to zakończenie rywalizacji przewidzianych na rok 2012 oraz podsumowanie i osteczna walka w końcowej klasyfikacji. Do rywalizacji wystarowowało 10 klubów głównie z północnej części Polski. Wszystkie zgłoszone drużyny obstawiły trzy kategorie sportowe, czyli kategoria Junior, Senior Mikst oraz Senior Open. Polski Klub Przygody także brał udział w tym wydarzeniu.

Zawody rozpoczeły się od samego rana, pogoda była idealna do przeprowadzenia wyjątkowych oraz bardzo atrakcyjnych regat.
Oprawa regat była prowadzona przez olsztyńskiego wodzireja a zarazem uczestnika Olsztyńskiego Klubu Smoka który organizował całe spotkanie.
Cała rywalizacja opierała się na wyciągnięciu przez 20-osobową załogę jak najlepszego czasu na terenie jeziora. Trasa 5 kilometrów była wyznaczona wzdłuż jeziora z trzema nawrotami na której jednocześnie rywalizowały maksymalnie aż cztery jednoski.
Poziom zawodów był bardzo wyjątkowy, do samego rozpoczęcia ciężko było wytypować faworyta a nasz klub wiedział że także walczy o laury.
Po wielkiej walce która trwała przważnie około 24 minut wszystko było jasne.
Polski Klub Przygody zajął:
3 miejsce w kategorii junior ! w której udział brali Wicemistrzowie Europy reprezentacji klubowych z Kijowa 2011 oraz nasi klubowi reprezentanci z teorocznych Mistrzostw Europy reprezentacji narodowych.
6 miejsce w kategorii soprt mikst, dzięki czemu ostatecznie klub zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.
6 miejsce w kategorii sport open, dzięki czemu ostatecznie klub zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest bardzo dobrym rezultatem i dobrą prognozą na sezon 2013.

Warto wspomnieć że w sezonie 2013 w dniach 23-25.08 w Hamburgu odbywają się 10 Klubowe Mistrzostwa Europy na które także się wybieramy! Zapraszamy więc chętnych do zainteresowania się naszą sekcją oraz do udziału w przygotowaniach do tej ważnej imprezy.

Dziękujemy wszystkim za kibicowanie oraz za przybycie nad tor w Olsztynie.

dodal: czerwony (15 października 2012)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony