Bieg na tysiaka

Kolejny start z cyklu Pucharu Polski za nami. Miasto Malbork po raz kolejny uroczyło nas zawodami na Nogacie.


Wietrzny dzień bardziej nadawał się na pływanie jachtem niż smoczą łodzią.

„ Nigdy nie wiadomo, jaka będzie pogoda na zawodach, więc trening nie odwołujemy”.

Teraz te słowa sprawdziły się na zawodach.


Organizacja zawodów przebiegła sprawnie, a namioty i szatnie dla poszczególnych drużyn pozwalały na komfortowe warunki, aby przetrwać cały dzień zawodów. Zabawa, a zarazem rywalizacja rozpoczęła się o godz. 11, zakończyła chwilę po godz. 17. Sześć godzin rywalizacji upływało w miłej atmosferze i wszystko wydawało się układać po myśli czołówki pucharu Polski . Jednak było kilka epizodów wartych odnotowania z tej imprezy w nasz kalendarz J. Kategoria „mikst premier” zakończyła się na milimetry pomiędzy osadą z Gdańska ( Mrks-I miejsce ), a osada ze stolicy ( Spójnia Warszawa II miejsce). Było naprawdę blisko, na granicy błędu statystycznego. II miejsce dla PG Smoki Północy było nie lada wyczynem dla tak młodej drużyny. Fakt tak małej różnicy w jakiś sposób wpłynął na liderów pucharu, niestety negatywnie. Błąd na nawrocie faworyta do złota ( według ogólnych poglądów w kat. Open)sprawił że osada niezwyciężona(Spójnia) została zwyciężona przez własny błąd. To pech, który mógł dopaść każda osadę, tym razem padło na Warszawę. Spowodowało to roszady w wynikach końcowych i całe podium opanowało Pomorze, a drużyny uplasowały się w takiej kolejności:


I.   Gdańsk MRKS

II.  Malbork Słodki Smok

III. Gdańsk PKPPrzed nami ostatnie zawody na długim dystansie. Jest to ostatnia szansa w tym sezonie aby się pokazać z jak najlepszej strony a cały sezon zakończyć w dobrym nastroju. Miasto Olsztyn będzie gospodarzem tej imprezy. Czy będzie to dla nas udane zakończenie? Czy organizator jak nas przyzwyczaił stanie na wysokości zadania i zrobi udane zawody? Czy będą niespodzianki sportowe?


Na odpowiedzi musi poczekać jeszcze chwilkę. Zapraszam do kibicowania naszej osadzie w każdej kategorii: Junior, Mikst Senior, Open Senior. Trzymajmy wszyscy kciuki i do roboty ( a właściwie do wioseł.

dodal: www (18 września 2012)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony