III Festiwal Ognia i Wody

W dniu 7 lipca br. na plaży Nyskiego Ośrodka Rekreacji zorganizowany został III Festiwal Ognia i Wody, któremu towarzyszyły Dożynki Turystyczne oraz impreza pod nazwą "Rozśpiewana Riwiera". Wydarzenia zorganizowane przez Nyski Ośrodek Rekreacji i Urząd Miejski w Nysie odbyły się dzięki pomocy finansowej Starostwa Powiatowego w Nysie oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Patronem medialnym tych wydarzeń był jak co roku Polski Klub Przygody.

Fajerwerki można było podziwiać z plaży Nyskiego Ośrodka Rekreacji oraz wałów otaczających jezioro.

Komisja konkursowa drogą losowania ustaliłą następującą kolejność pokazów:
- firma S-Piro ze Szczecina,
- firma Zbig-Grom z Częstochowy,
- Firma Handlowo-Usługowa EFEKT z Chełma.

Firma "Efekt" powstała w 1997 r. zajmując się hurtową i detaliczną sprzedażą fajerwerków oraz materiałów pirotechnicznych. Na rynku profesjonalnych pokazów ogni sztucznych działa od 10 lat, zdobywając rangę i uznanie jako jedna z najlepszych w kraju. Nad Jeziorem Nyskim wystąpili po raz drugi.

"Zbig -Grom" z Częstochowy działa na rynku od 1992 roku. Firma cieszy się coraz większym uznaniem klientów, działa na terenie całej Polski uświetniając swoimi pokazami obchody dni miast, koncerty muzyczne, widowiska plenerowe,

"S-Piro" po raz trzeci uświetniła festiwal swoim pokazem. Firma ze Szczecina, zwycięzca poprzednich edycji imprezy, tworzy perfekcyjne widowiska, a każda ich realizacja jest niepowtarzalna.

Pokazy zostały przygotowane do 3-minutowych fragmentów muzyki przekazanej przez organizatora festiwalu oraz 4-minutowych, dowolnych fragmentów muzyki przygotowanych przez poszczególne firmy.

Zaproszone do udziału w III Festiwalu Ognia i Wody firmy zapewniły widzom bogatą gamę efektów, wspaniałą kolorystykę, indywidualny scenariusz i świetnie dobrany podkład muzyczny w częściach dowolnych.

Najlepszy pokaz – zdaniem jury konkursu i publiczności – zaprezentowała firma Efekt – z miejscowości Chełm, drugie zaś firma S–Piro ze Szczecina (zwycięzca dwóch poprzednich edycji). Zwycięzcy odebrali czek na 6 tys zł.

dodal: witek (1 sierpnia 2012)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony