15. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe

SOPOT - DUBROWNIK 2012

Na podbój Chorwacji

Blisko 500 osób podczas majówki wyjechało z Sopotu do najbardziej na wschód wysuniętego miasta Chorwacji. Na metę do Dubrownika na czas, czyli w ciągu pięciu dni, autostopem dotarła połowa. Najszybszy okazał się żeński duet polsko-ukraiński.

- To była wyjątkowa edycja. Nigdy jeszcze w Międzynarodowych Mistrzostwach Autostopowych nie wzięło udziału tyle osób. Zarejestrowaliśmy blisko 480 uczestników - mówi Michał Witkiewicz, kierownik zawodów. - Poza tym dystans był wyjątkowo długi, dlatego zawodnicy wybierali różne trasy i przeżyli wiele ciekawych przygód - dodaje.

Wśród miłośników podróży za jeden uśmiech po zawodach krążyły m.in. legendy o bośniackiej gościnności i uprzejmości oraz o... chciwości słoweńsko-chorwackich celników. Najlepszą autostopową ekipą, która pokonała trasę Sopot - Dubrownik w 31 godzin i 5 minut, okazały się koleżanki ze studiów - Magda Piekarska i Anastasiya Lytovka. W nagrodę otrzymały sprzęt sportowy.

Na metę w wyznaczonym czasie trafiło łącznie 210 osób, których witały chorwackie media i lokalne władze. - To dobrze się składa, że wygrała para polsko-ukraińska, bo te państwa za miesiąc organizują mistrzostwa Europy - mówi Wikiewicz. - A wybór Chorwacji jako miejsca mety też nie był przypadkowy. Chodziło o to, by uczestnicy poznali walory turystyczne, historyczne, a także kulturowe Chorwatów, którzy będą gościć w Trójmieście podczas Euro 2012.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych była już 15. z kolei i jak zapowiadają organizatorzy, nie ostatnia.

(Karolina Misztal, Dziennik Bałtycki)

LISTA WAŻNIEJSZYCH NAGRÓD:


I miejsce: Magdalena Piekarska, Anastasiya Lytovka, 33 godz. 05 min.
II miejsce: Olga Zmarzły, Justyna Kielnin, 36 godz. 22 min.
III miejsce: Joanna Gruszka, Bartosz Kozłowski, 37 godz. 05 min.
Ostatnie miejsce: Katarzyna Handtke, Piotr Klimczewski, 95 godz. 48 min.


RANKING ZAWODNIKÓW:
15 MMA SOPOT-DUBROWNIK - ranking zawodnikówSPONSORZY:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


ObrazekPATRONI MEDIALNI:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

dodal: czerwony (30 kwietnia 2012)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony