Naszych "smoków" sukcesy w kajakach

MARATON. Alina Wielka!

Naszym "smokom" nie dość emocji na wielkiej łodzi. W chwilach wolnych od smoczych startów i treningów podejmują też inne sportowe wyzwania. Zadebiutował nowy cykl imprez kajakowych pod wspólnym hasłem "Maratony Kajakowe 2005" . Składał się z trzech imprez, rozgrywanych kolejno w Iławie, Czaplinku i Chojnicach. We wszystkich tych zawodach nie zabrakło reprezentantów Polskiego Klubu Przygody (startujących wprawdzie "w barwach" innych organizacji i firm). Ich występy nie przeszły bez echa.
Najmocniej swą obecność na maratońskich kajakowych szlakach zaakcentowała Alina Sarnowska, od kilku miesięcy silny punkt naszej smoczej ekipy. Zanim dołączyła do nas - jej główną pasja było kajakowanie. I wciąż jest w tym świetna, skoro w końcowej kobiecej klasyfikacji cyklu zwyciężyła bezapelacyjnie, z ogromną przewagą nad następną zawodniczką. Na wynik ten złożyły się: 5 miejsce w Iławie, 4 - w Czaplinku oraz 5 w Chojnicach. Wszystko to na dystansie 50 kilometrów . We wszystkich tych startach Alina pływała wraz Jarosławem Mazurowskim jako osada KTW Bałtyk Gdynia I.
Pod szyldem swego pracodawcy (i patrona medialnego "Maratonów Kajakowych 2005" ) - miesięcznika "Poznaj Świat" - startował w cyklu Janusz Czerwiński. W klasyfikacji mężczyzn zajął on ostatecznie 17 miejsce, biorąc jednak udział tylko w dwóch imprezach. I tak: w Iławie (w parze z Wojciechem Włodarskim z bratniego nam smoczego klubu Wiking) zwyciężył na dystansie 25 kilometrów, natomiast w Chojnicach, tym razem na "pięćdziesiatkę", zajął 6 miejsce. Płynął tam w rodzinnym tandemie z synem Arturem, któremu start ten przyniósł 33 pozycję w "generalce".
W Chojnicach zadebiutowali też dwaj następni nasi - Darek Kardaś i Mirek Borkowski. Ci, jako Smoki, ruszyli na 25 kilometrów , uzyskując 11 lokatę. Mimo dalszej (jeden start!) pozycji w ogólnej klasyfikacji - zebrali doświadczenia, które zaprocentują niechybnie w przyszłym roku.
Liczymy też, że za przykładem tegorocznych pionierów pójdą w przyszłym sezonie inni nasi klubowicze. Być może stworzymy wówczas nasze wewnętrzne mistrzostwa - ma się rozumieć, z nagrodami :).
cejot

Szczegółowe wyniki oraz więcej zdjęć z zawodów na stronie (link)

dodal: cejot (8 stycznia 2008)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony