XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe SOPOT-AMSTERDAM 2011

Już po raz czternasty miłośnicy "podróży za jeden uśmiech" będę mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska podróżniczego.

W latach ubiegłych ścigano się m.in. do Budapesztu, Wilna, Berlina, Lwowa, Pragi, czy Splitu. W tym roku start, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano w Trójmieście, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Podobnie jak w roku ubiegłym start mistrzostw połączony będzie z wieloma imprezami towarzyszącymi. Metę zawodów przewidziano natomiast 1200 kilometrów dalej, w stolicy konstytucyjnej Holandii - Amsterdamie. Również i tam na uczestników rajdu czekać będą dodatkowe atrakcje.

Zawodnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Holandii pojawi się jako pierwszy.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (30 kwietnia-3 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami zawodów często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest pełnoletność.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to największa tego typu impreza w Europie, a zarazem i na świecie. W tegorocznej edycji zawodów swój udział zapowiedziało kilkaset zespołów z Polski i zagranicy. Uczestników mistrzostw, z charakterystycznymi pomarańczowo-białymi numerami, będzie można spotkać na polskich drogach już w sobotę 30 kwietnia br. w godzinach popołudniowych i wieczornych. Nie pozostawiajmy ich na łasce losu!


RELACJA NA ŻYWO:
http://www.klubp(...)autostopINFORMATOR STARTOWY:

W związku z olbrzymim zainteresowaniem imprezą zwracamy się do Was z prośbą o odpowiednio wczesne przybycie do bazy zawodów w Sopocie, która mieścić się będzie w budynku Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie mieszczącym się przy ul. Zamkowa Góra 25 (obok Aqua Parku). Będziemy tam na Was czekać od godz. 8:30 rano w sobotę 30 kwietnia. Zakończenie rejestracji przewidujemy na godz. 11:30. Apelujemy jednak o to by nie odkładać tego na ostatni moment!!!

Proces rejestracji, dla sprawnego jej przebiegu, będzie odbywać się dwustopniowo. Prosimy by formalności załatwiała TYLKO JEDNA osoba z zespołu!!!

Pierwszym etapem będzie odebranie karty zgłoszenia i sprawdzenie numeru na listach zgłoszeniowych, które dostępne są w Internecie pod adresami: http://elekt(...)33/teams i
http://elekt(...)0/teams. Listy zgłoszeń wywieszone zostaną również w kilku miejscach w budynku. Karty zgłoszenia muszą zostać podpisanie przez członków każdego zespołu przed wyruszeniem na start.

Następnie z kartą zgłaszać się będziecie do stanowisk, w których po opłaceniu wpisowego (w wysokości 15 zł od osoby; prosimy przychodzić z ODLICZONĄ KWOTĄ) odbierzecie plastrony (numery startowe) oraz mapy poglądowe Europy.

Dla osób, które opłaciły wpisowe poprzez przelew bankowy lub system DotPay zostanie wydzielone specjalne, szybkie stanowisko odprawy.

Na osobnym stoisku możliwe będzie zakupienie oficjalnych koszulek rajdowych w cenie 25 zł za sztukę (unisex - rozmiary: S, M, L, XL).

O godz. 12:00, na którą to zaplanowaliśmy start spod budynku, otrzymacie mapy okolic Amsterdamu, jak i samego miasta, z zaznaczonym na nich miejscem i adresem mety.

Osoby, które chciałyby przyjechać do Sopotu dzień wcześniej (piątek) będą mogły BEZPŁATNIE rozbić swój namiot na boisku znajdującym się na tyłach budynku uczelni , a w samym budynku skorzystać z toalet. Dla bardziej wymagających możliwy będzie również nocleg za dodatkową opłatą na kempingu nr 19, który położony jest około 100 metrów od bazy zawodów. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.kemping19.cba.pl.

Wszelkie problemy z wpisami w formularzu zgłoszeniowym należy zgłaszać pod adres: walczak_(at)_klubprzygody.pl

Do zobaczenia w Sopocie!!!INFORMACJE DLA MEDIÓW:
14 MMA SOPOT-AMSTERDAM - informacje o mistrzostwach (.pdf)
14 MMA SOPOT-AMSTERDAM - informacje o mistrzostwach (.txt)
- fotografia 1 (autor: Barbara Zajączkiewicz/taketwo.pl)
- fotografia 2 (autor: Barbara Zajączkiewicz/taketwo.pl)
- fotografia 3 (autor: Barbara Zajączkiewicz/taketwo.pl)
- fotografia 4 (autor: Rafał Kulwiec/taketwo.pl)
- fotografia 5 (autor: Rafał Kulwiec/taketwo.pl)
- fotografia 6 (autor: Rafał Kulwiec/taketwo.pl)


RELACJE Z MINIONYCH EDYCJI:
13 MMA - http://www.klubp(...)autostop
12 MMA - http://www.klubp(...)autostop
11 MMA - http://www.klubp(...)autostop
10 MMA - http://www.klubp(...)autostop
9 MMA - http://www.klubp(...)autostop


Obrazek

1. PODSTAWOWE INFORMACJE:
Nazwa imprezy: XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe Sopot - Amsterdam 2011
Oficjalne języki: polski i angielski

2. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:
Zawody odbędą się w dniach 30 kwietnia - 3 maja 2011 roku na trasie z Sopotu do Amsterdamu (Holandia).

3. CELE MISTRZOSTW:
- wyłonienie Międzynarodowego Mistrza Autostopu,
- popularyzacja turystycznych rajdów autostopowych jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku,
- wymiana doświadczeń przez sympatyków podróży autostopowych,
- ukazanie uczestnikom mistrzostw piękna Polski, Niemiec i Holandii, a także krajów ościennych.

4. ORGANIZATOR:
Polski Klub Przygody
80-526 Gdańsk, ul. Gwiazdowskiego 20
e-mail: info_(at)_klubprzygody.pl, www.klubprzygody.pl

5. WSPÓŁORGANIZATOR:
Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie
81-713 Sopot, ul. Zamkowa Góra 25
e-mail: info_(at)_euro.edu.pl, www.euro.edu.pl

6. SZTAB ORGANIZACYJNY:
Michał Witkiewicz – kierownik zawodów: tel. kom. 604 139-931
e-mail: witkiewicz_(at)_klubprzygody.pl

Marcin Mironiuk – sekretarz zawodów: tel. kom. 504 897-197
e-mail: mironiuk_(at)_klubprzygody.pl

Iwona Roskosz – skarbnik zawodów
e-mail: roskosz_(at)_klubprzygody.pl

Krzysztof Walczak – szef logistyki w Sopocie
e-mail: walczak_(at)_klubprzygody.pl

Krzysztof Kucharski – szef logistyki w Amsterdamie
e-mail: kucharski_(at)_klubprzygody.pl

Małgorzata Pacan – członek komitetu organizacyjnego

Anna Sirojć – członek komitetu organizacyjnego

Marlena Fornalczyk - członek komitetu organizacyjnego

7. UCZESTNICY I WYPOSAŻENIE:
W mistrzostwach mogą brać udział drużyny dwuosobowe, składające się z zawodników, którzy ukończyli 18 rok życia.

Wszyscy zawodnicy powinni posiadać odpowiednie ubranie na różne warunki atmosferyczne, namiot, karimatę, śpiwór, dużą porcję humoru, cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

8. BAZA ZAWODÓW W POLSCE (Sopot):
Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie
Sopot, ul. Zamkowa Góra 25
(300 m od stacji PKP Sopot-Kamienny Potok)

Obrazek


9. BAZA ZAWODÓW W HOLANDII (Amsterdam):
Informacja na temat lokalizacji bazy w Amsterdamie zostanie podana uczestnikom na starcie w dniu 30 kwietnia 2011 r. o godz. 12:00.

10. OPŁATA STARTOWA:
W wysokości 12,50 zł od osoby (25 zł od pary) w przypadku płatności poprzez system DotPay lub przedpłaty na konto Polskiego Klubu Przygody (płatności należy dokonać w ciągu trzech dni roboczych od zgłoszenia). Opłatę startową można będzie również uiścić tradycyjnie w dniu rozpoczęcia mistrzostw w sekretariacie zawodów. Jednak wysokość w tym ostatnim przypadku wyniesie 15 zł od osoby (30 zł od pary).

aktualizacja (10.04.2011)
Ze względu na olbrzymie zainteresowanie imprezą zdecydowaliśmy się zwiększyć limit startujacych zawodników do 500 osób!!! Zapisy na pozostałe 100 miejsc (50 par) będą się jednak odbywać na zmienionych zasadach. Od dnia 10 kwietnia br. warunkiem rejestracji będzie przelanie kwoty 25 zł od pary na rachunek bankowy Polskiego Klubu Przygody w ciągu trzech dni roboczych od zgłoszenia lub uiszczenie opłaty startowej poprzez system DotPay.
Wszystkich tych, którzy zarejestrowali się do dnia 10 kwietnia br. obowiązują warunki sprzed tego dnia (patrz wyżej).

aktualizacja (27.04.2011)
Wpłaty poprzez system DotPay i przelew bankowy możliwe będą TYLKO do dnia 27 kwietnia br. Po tym terminie opłatę startową można będzie uiścić TYLKO w sekretariacie zawodów w dniu rozpoczęcia mistrzostw.


11. RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW:
30 kwietnia 2011 (sobota)
- od 8.30 - przyjmowanie uczestników w bazie rajdu w Sopocie,
- 8.30 - 11.30 - praca sekretariatu mistrzostw,
- 10.30 – początek imprez towarzyszących,
- 11.30 - konferencja prasowa,
- 12.00 - start uczestników,
- od 20.00 - praca sekretariatu mistrzostw w Amsterdamie;

2 maja 2011 (poniedziałek)
- od 10:00 - odcinek specjalny Amsterdam-Lejda-Amsterdam
(śladami Jana Heweliusza)

3 maja 2011 (wtorek)
- 9.00 - uroczyste zakończenie zawodów w bazie rajdu w Amsterdamie,
- do 11.00 - opuszczenie bazy.

12. ZGŁOSZENIA:
Formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnych stronach imprezy (www.klubprzygody.pl i www.elektronicznezapisy.pl) należy wypełnić najpóźniej do dnia 26 kwietnia 2011 roku. Do wypełnienia niezbędne jest podanie nazwy drużyny oraz imienia i nazwiska, adresu zamieszkania (kod pocztowy, miejscowość, ulica, nr domu), numeru telefonu komórkowego, adresu e-mail dla każdego z zawodników.

Limit miejsc ograniczony jest do 250 zespołów!

aktualizacja (29.04.2011)
UWAGA! Wszystkich tych którzy do dnia dzisiejszego nie zapisali się zapraszamy bezpośrednio na start. Tam będzie można wypełnić druk zgłoszenia i wziąć udział w zawodach.


Listę zgłoszonych zespołów można znaleźć na stronach: http://elekt(...)33/teams
http://elekt(...)40/teams

Wszelkie problemy z wpisami w formularzu zgłoszeniowym należy zgłaszać pod adres: walczak_(at)_klubprzygody.pl

13. REZYGNACJA:
Rezygnację z udziału z mistrzostw można dokonać wysyłając maila pod adres: walczak_(at)_klubprzygody.pl z informacją na temat numeru zarejestrowanego zespołu oraz imion i nazwisk zawodników. W przypadku nie wysłania takiej informacji do dnia 26 kwietnia 2011 r. lub rezygnacji po tym terminie zawodnicy zostaną obciążeni kosztami wpisowymi (15 zł/osoby; 30 zł/pary).

14. ŚWIADCZENIA STARTOWE:
- komplet map średnio- i wielkoskalowych,
- numery startowe (plastrony),
- formularze trasowania,
- pamiątkowe certyfikaty dla wszystkich, którzy dotrą na metę,
- noclegi w warunkach turystycznych za dodatkową opłatą (9 euro za osobonocleg), płatne bezpośrednio u właściciela obiektu (wymagane jest posiadanie własnego namiotu, śpiwora i karimaty),
- inne materiały w miarę napływu świadczeń.

15. KLASYFIKACJA:
Klasyfikacja zawodników prowadzona będzie w następujących kategoriach:
- najszybszy zespół imprezy,
- najszybszy polski zespół imprezy,
- najszybszy zagraniczny zespół imprezy,
- najciekawiej ubrany zespół imprezy,
- zespół o najciekawszej nazwie,
- najciekawsze zdjęcie z imprezy (propozycje (maksymalnie 3 fotografie) w formacie .jpg należy przesłać najpóźniej do dnia 9 maja 2011 r. pod adres autostop_(at)_klubprzygody.pl).

16. NAGRODY:
- zespół, który ukończy trasę rajdu jako pierwszy otrzyma pamiątkową statuetkę, medale, certyfikaty oraz nagrody rzeczowe,
- laureaci 2. i 3. miejsca otrzymają pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe,
- laureaci 1. miejsca w kategorii zespół polski otrzymają pamiątkowe certyfikaty i nagrody rzeczowe,
- laureaci 1. miejsca w kategorii zespół zagraniczny otrzymają pamiątkowe certyfikaty i nagrody rzeczowe,
- najciekawiej ubrani uczestnicy mistrzostw otrzymają nagrody rzeczowe,
- członkowie zespołu o najciekawszej nazwie otrzymają nagrody rzeczowe,
- autor najciekawszego zdjęcia z imprezy otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową,
- wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe certyfikaty.

17. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
- zawody odbędą się bez względu na pogodę,
- uczestnicy mistrzostw ubezpieczają się we własnym zakresie,
- zawodnicy startują na własną odpowiedzialność,
- zgłoszenie po terminie nie gwarantuje pełnych świadczeń,
- osoby biorące udział w mistrzostwach wyrażają zgodę na podanie swoich danych osobowych w środkach masowego przekazu informujących o imprezie,
- zabronione jest korzystanie z środków komunikacji publicznej,
- organizatorzy dopuszczają jednak poruszanie się za pomocą środków komunikacji publicznej w promieniu 10 kilometrów od miast liczących powyżej 100 tys. mieszkańców,
- zabronione jest korzystanie z pojazdów, których kierowcami lub pasażerami są osoby skoligacone z zawodnikami,
- za szkody wyrządzone wobec uczestników, jak i osób trzecich, organizatorzy nie odpowiadają,
- ostateczna interpretacja komunikatu startowego należy do organizatorów.

18. INFORMACJE DODATKOWE:
Oficjalne forum imprezy:
http://www.klubp(...)php?f=38

Sekretariat Polskiego Klubu Przygody:
tel. 58 738-07-67
e-mail: autostop_(at)_klubprzygody.pl

Do zobaczenia na starcie !!!
PATRONI HONOROWI:


Obrazek

Rok Jana Heweliusza


Obrazek

Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016


Obrazek

Jacek Karnowski

Prezydent Miasta SopotuPATRONI MEDIALNI:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


ObrazekSPONSORZY:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


ObrazekObrazek

dodal: witek (4 kwietnia 2011)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony