Na ścieżkach przygody

Sri Lanka - Klejnot Oceanu Indyjskiego

Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości
Sopot, ul. Zamkowa Góra 25

Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16

21 stycznia 2011 r., godz. 19:00

Polski Klub Przygody we współpracy z Europejską Szkołą Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości w Sopocie organizują kolejne spotkanie z cyklu „Na ścieżkach przygody”. W piątek, 21 stycznia 2011 r. o godz. 19:00 gościem wieczoru będzie podróżniczka Emilia Płochocka, uczestniczka wielu wypraw krajoznawczych, która opowie o swoich wrażeniach z wyspy Cejlon.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do budynku uczelni mieszczącego się w Sopocie przy ul. Zamkowa Góra 25 (obok Aqua Parku, SKM Sopot Kamienny Potok).

Zarząd
Polskiego Klubu PrzygodySRI LANKA
położona jest w Azji Południowej, na wyspie Cejlon. Ślady cywilizacji na wyspie sięgają VI stulecia p.n.e. Zarówno największe miasto – Kolombo, jak i dawna stolica kraju – Kandy przyciągają co roku rzesze turystów. Innymi ważnymi ośrodkami są dawne stolice lokalnych królestw - Anuradhapura i Polonnaruwa.

Oprócz atrakcji historycznych warto również przyjrzeć się nieco tutejszej, niezwykle bogatej faunie i florze. Skosztowanie oryginalnej cejlońskiej herbaty jest niemal obowiązkowym punktem podczas pobytu na Sri Lance. Ciepły klimat, szerokie, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda oraz gościnność mieszkańców wyspy z sprawiają, że często bywa nazywana „Perłą Oceanu Indyjskiego”.


Obrazek

EMILIA PŁOCHOCKA
- absolwentka gdańskiej geografii, z zamiłowania podróżniczka. Wielokrotna uczestniczka i współorganizatorka Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych. Zjeździła większość krajów europejskich, a także państwa Azji i Afryki.

PATRONAT MEDIALNY:

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (16 stycznia 2011)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony