POD NASZYM PATRONATEM

VII Pomorski Festiwal Sportu

W ramach VII Pomorskiego Festiwalu Sportu, 12 września 2010 roku, w kompleksie Park "Jeziorko" w Żukowie (woj. pomorskie), odbędzie się impreza rekreacyjno-sportowa. Głównymi punktami Aktywnej Niedzieli będą:
- I Rajd Nordic Walking - gdzie obecnych będzie dziesięciu instruktorów
- Bieg 4 FUN - próba pobicia rekordu w liczbie osób startujących w jednym biegu
- 1 Żukowski wyścig MTB - pierwszy wyścig rowerów górskich w Żukowie
- zmagania STRONG MAN-ów

Dodatkowymi atrakcjami dostępnymi dla wszystkich będą:
- tyrolka (zjazd na linie około 100 metrów)
- most linowy
- ścianka wspinaczkowa

Swój czynny udział zapowiedziało już kilku mistrzów Polski z różnych dyscyplin sportowych. Samą imprezę prowadzić będzie Pan Andrzej Magier - medalista mistrzostw świata i Europy w supermaratonie.

Nordic Walking w Żukowie
"Osób chodzących z kijkami w Żukowie jest coraz więcej" mówi Pan Henryk Miotk Inspektor ds. sportu i dodaje "Dlatego już po raz drugi Żukowo organizuje imprezę dla osób które uprawiają tę formę aktywności ruchowej. Mamy ku temu świetne warunki. Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby wyznaczyło i opisało w Żukowie dwie super trasy i właśnie tymi szlakami powędrują nasi uczestnicy. We wrześniu na naszej imprezie będzie, aż 10 instruktorów, którzy wyruszą na trasy z uczestnikami. Tego jeszcze na pomorzu nie było!"

Bieg 4 FUN
Żukowo ma już wielu biegowych wychowanków, którzy odnoszą sukcesy nie tylko na arenie kraju. 12 września postaramy się zebrać jak największą liczbę biegaczy na starcie, którzy razem wystartują. Nieważne będzie miejsce, czas czy dystans, ważny będzie sam udział. Bieg będzie miał otwarty charakter, każdy kto zrobi minimum jedno kółko wokół jeziorka weźmie udział w loterii fantowej z cennymi nagrodami.

MTB w Żukowie
Takich zawodów w Żukowie jeszcze nie było. Trasa zostanie przygotowana tak by była widowiskowa, około 1/5 wyścigu odbywać się będzie na oczach kibiców będących w centrum zawodów. Nie zabraknie też sztucznych przeszkód tak by zawody nabrały niepowtarzalnego klimatu. Dla najlepszych dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

STRONG MAN
Po raz kolejny w Żukowie podziwiać będzie można zmagania STRONG MAN-ów. Udział w nich weźmie również Mistrz Polski Amatorów.

Mecz na jeziorku
Przyjedzie ośmioosobowa drużyn z multimedalistami Mistrzostw Polski w Kajaku Polo by zaprezentować nam tą mało popularną, ale jakże widowiskową dyscyplinę sportu. Specjalnie dla widzów rozegrają pokazowy mecz na jeziorku.

Organizator przygotował jeszcze parę atrakcji dodatkowych między innymi zlot aut terenowych. Będzie można je obejrzeć z bliska, porozmawiać z właścicielami.

Także śmiało można powiedzieć, że Żukowska Aktywna Niedziela odbędzie się pod hasłem sportu oraz rekreacji XXI wieku.
Sport- ekstremalny - przynoszący maksymalną ilość adrenaliny.
Rekreacja - łatwy i dostępny - sposób aktywności ruchowej dla każdego.

PATRONAT MEDIALNY:
Polska. The Times Dziennik Bałtycki
Radio Gdańsk
SportowePomorze.pl
Chodzezkijami.pl

WSPÓŁPRACA:
The North Event
Polski Klub Przygody
Elektroniczne zapisy
Exel
Bioelita
Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości – Szkoła Wyższa w Sopocie

dodal: witek (21 sierpnia 2010)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony