POD KLUBOWĄ FLAGĄ

No Experience Expedition

Obrazek

PLAN WYPRAWY:

Trasa wyprawy prowadzić będzie z Trójmiasta do Azji. Pierwszym celem jest Kaukaz, do którego uczestnicy ekspedycji dotrą przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Turcję. Tam zamierzają spędzić trzy tygodnie przemierzając drogi Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu.

Ze stolicy Azerbejdżanu – Baku - przeprawią się następnie promem do największego portu Kazachstanu – Aktau, gdzie rozpoczną podróż przez Azję Środkową. Kolejnym państwami, które odwiedzą będą Uzbekistan, a następnie Tadżykistan. Chcą także odwiedzić północny skraj ogarniętego wojną Afganistanu – korytarz Wakhański, który jest ostatnią ostoją spokoju i bezpieczeństwa otwartą dla turystów w tym kraju.

Po powrocie do Tadżykistanu udadzą się na północ do Kirgistanu i ponownie do Kazachstanu, a w dalszej kolejności przez Rosję do Mongolii, by ponownie wracając do Rosji dojechać do wybrzeży Pacyfiku – miasta Władywostok. Ten fragment podróży zakończy się pod koniec września br.

Z powodu braku możliwości przemierzenia Chin na motocyklach planują wysłanie ich drogą morską do Azji Południowo–Wschodniej (do Sajgonu lub Bangkoku). W Indochinach odwiedzą: Tajlandię, Kambodżę, Wietnam oraz Laos. Ten etap zakończy się najprawdopodobniej w grudniu br.

Kolejnym celem będzie Australia, którą podróżnicy chcieliby przejechać zakupionym na miejscu samochodem. Stamtąd udadzą się w drogę powrotną, najprawdopodobniej na Daleki Wschód Rosji, a dalej na jednośladzie do Trójmiasta.

Trasa jest bardzo "elastyczna" i podczas wyjazdu będzie zapewne ulegać zmianom. Przewidywany czas trwania ekspedycji to 12 miesięcy.

Zapraszamy do śledzenia No Experience Expedition! – Debiutujący motocykliści.
http://noexp(...)ot.com/.

Obrazek


UCZESTNICY WYPRAWY:

Wszyscy uczestnicy ekspedcyji są absolwentami geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Na studiach połączyła ich pasja podróżowania oraz aktywna działalność w Studenckim Kole Naukowym Geografów. Wielokrotnie sprawdzili się podczas licznych wypraw po Polsce, Europie i Azji. Po zakończeniu studiów kontynuowali wspólne podróżowanie. Razem przebyli tysiące kilometrów i przemierzyli kilkadziesiąt państw. Kolejne podróże rozbudzały w nich chęć poznawania świata.

Zaraz po ukończeniu studiów wyruszyli do Azji, aby z jej wschodnich krańców (Singapur) powrócić pokonując większość trasy autostopem. Podczas tej wyprawy odkryli doskonały środek transportu, jakim jest motocykl, który świetnie nadaje się do głębszego, pełniejszego poznawania odwiedzanych rejonów świata. Daje również poczucie zupełnej niezależności i swobody. Tak narodził się pomysł wyprawy motocyklowej…

Ponieważ ich doświadczenia w turystyce motocyklowej jest praktycznie żadne, chcą udowodnić, że podróżowanie jest dla każdego, a jedyne co jest niezbędne to odwaga i otwarty umysł.


Obrazek

Sebastian "Sebaka" Królikiewicz
urodzony 13.06.83 w Gdyni, zamieszkały w mieście o tej samej nazwie, magister geografii, kawaler, uregulowany stosunek do służby wojskowej - kategoria wojskowa A, przeniesiony do rezerwy, metafizyczne podejście do życia, krępa budowa ciała, włosy gęste, słuch w normie, oczy niebieskie.

Obrazek

Artur "Arti" Niewiadomy
urodzony 18.09.1983 i zamieszkały w Gdańsku, magister geografii, kawaler, kategoria wojskowa A, przeniesiony do rezerwy, stosunek do życia pozytywny, typ nicponia, wzrost 178 cm, waga 82 kg, znaków szczególnych brak, oczy zielone dwoje.

Obrazek

Paweł "Pietrzyk" Pietrzyński
urodzony 05.07.1983 w Nowym Dworze Gdańskim, zamieszkały w Stegnie, magister geografii, kawaler, kategoria wojskowa A, przeniesiony do rezerwy, stosunek do życia nieuregulowany, typ wesołka, wzrost 178 cm, waga 73 kg, znaków szczególnych brak, oczy niebieskie.

Obrazek

Paweł "Baszan" Baszanowski
urodzony 06.04.1983 w Gdyni, zamieszkały w Sopocie, magister geografii, kawaler, kategoria wojskowa D (niezdolny do służby wojskowej w czasie pokoju), przeniesiony do rezerwy, stosunek do życia – brak danych, wzrost 183 cm, waga 74 kg, oczy kolorowe.



WSPÓŁPRACA:

Obrazek

Obrazek


PATRONI HONOROWI:

Obrazek

Obrazek


PATRONI MEDIALNI:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


SPONSORZY:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dodal: witek (27 lipca 2010)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony