TRANSSYBERIA 2003

Romek Koperski prowadzi najdłuższy rajd świata

I Międzynarodowy Rajd Samochodowy TRANSSYBERIA Gdańsk-Magadan będzie imprezą cykliczną, ma rangę międzynarodową i jest najdłuższym na świecie rajdem samochodowym jaki został dotychczas rozegrany (ok. 12.000 km).
Trasa rajdu prowadzić będzie z Gdańska poprzez wschodnią część Europy, Góry Ural i tereny zamieszkujące przez etniczną ludność Syberii: Tatarów, Ewenków (Tunguzi), Ewenów (Lamuci), Buriatów i Jakutów, ze szczególnym uwzględnieniem jazdy po terenach: Niziny Wschodnio-europejskiej, Gór Ural, Niziny Zachodnio- syberyjskiej w tym step Szymski i Kulińdyński, Sajany Wschodnie i Zachodnie, okolice Jeziora Bajkał, Wyżyny Środkowo-syberyjskiej, Gór Jabłonowych, Stanowych, Wierchojańskich i Suntar Chajata do Oceanu Spokojnego i jego zlewisk.
Rajd rozgrywany będzie według regulaminu, który został opracowany przez organizatorów w oparciu o doskonałą znajomość syberyjskich realiów. Syberia bowiem, to trudno wyobrażalne przestrzenie, to miliony kilometrów kwadratowych tajgi, to miliony jezior i rzek, to stepy, pustynie i tundra, a przede wszystkim bezdroża!
Do udziału w imprezie dopuszczone zostaną załogi zawodowców i amatorów. Nie ma ograniczeń co do wieku zawodników.
Na trasie rajdu odbędzie się wiele imprez towarzyszących - swoiste połączenie sportów motoryzacyjnych z turystyką. Zawodnicy, prócz testowania pojazdów w ekstremalnych warunkach jazdy, będą mieli możliwość bliższego poznania kultur licznych narodów oraz walorów krajobrazowych terenów, po których będzie wiodła trasa rajdu.
Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie oraz pismach organizacyjnych rajdu.
Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału.

* * * * *

Ruszył rajd po bezdrożach Syberii
Z samego serca gdańskiej starówki - Długiego Targu 2 kwietnia br. trzema samochodami terenowymi wyruszyli do Magadanu organizatorzy rajdu Transsyberia, na czele ze znanym podróżnikiem Romualdem Koperskim, kierownikiem tego przedsięwzięcia. Zadaniem podróżników jest sprawdzenie trasy najdłuższego na świecie wyścigu samochodowego, którego start przewidziano na wrzesień tego roku w Gdańsku. Dalej trasa rajdu prowadzić będzie przez drogi i bezdroża wschodniej części Europy, Góry Ural i tereny zamieszkiwane przez etniczną ludność Syberii, aż do Magadanu położonego nad Morzem Ochockim.
W czasie zaplanowanego na 30 dni rajdu kierowcy mają rywalizować w trzech konkurencjach: jazdy po trasie, obserwacji specjalnej i jazdy po odcinkach specjalnych. Uczestnicy poza samym wyścigiem będą też mieli możliwość bliższego poznania kultur licznych narodów oraz walorów krajobrazowych terenów, co niewątpliwie odróżniać będzie ten rajd od podobnych na świecie. Już teraz do organizatorów zgłosiło się blisko 30 załóg, co jak na pierwszą edycję imprezy jest sporym sukcesem.
(witek)

Zobacz także
(link do strony Kop.)

dodal: cejot (7 stycznia 2008)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony