Warsztaty podróżnicze

Szerokie Horyzonty

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych
Gdynia, ul. 3-Maja 27/31
Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16


21 stycznia 2010 r., godz. 18:00

HIMALAJE DLA KAŻDEGO

Na kolejnych warsztatach z cyklu Szerokie Horyzonty gościć będziemy uczestników Very Proffesional Expedition "NIEPAL" 2009 - blisko dwumiesięcznej, pełnej przygód wędrówki po terytoriach północnych Indii i Nepalu. Ze studenckim budżetem i uśmiechem na twarzy, zmagając się z własnymi słabościami, uczestnicy wyprawy stawiali czoła przeciwnościom losu, odkrywając przy tym różnorodność kultur i tradycji. Życzliwość i uprzejmość tubylców, w połączeniu z orientalną atmosferą pozwoliły im zgromadzić mnóstwo wrażeń, niesamowitych fotografii oraz wzbogacić bagaż doświadczeń każdego z nich. I właśnie tymi doświadczeniami chcieliby się podzielić z każdym kto choć przez chwilę marzył o trekkingu na Dachu Świata. Ale też z tymi, którzy nigdy po górach nie wędrowali. Uczestnicy wyprawy opowiedzą o tym jak w prosty i niewymagający dużych nakładów finansowych sposób zorganizować trekking w najwyższych górach świata. Jak przygotować niezbędny sprzęt ale opowiedzą też o tym jak wyjść na spotkanie niesamowitej przygodzie, która wydaje się być zarezerwowana dla wspinaczy i himalaistów. Opowieści z trasy trwającego blisko trzy tygodnie trekkingu dookoła dziesiątego co do wysokości szczytu Ziemi - Annapurny (8091 m n.p.m.), okraszone będą niesamowitymi fotografiami, których wykonanie bardzo często wiązało się z... niemałą zadyszką.

Trzech z nich (Sebastian Małyszczyk, Michał Kwapisiewicz, Karol Bartkowski) to studenci Magisterskich Studiów Uzupełniających na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku geografia - pracownicy tymczasowi, etatowi i profesjonalni marzyciele. Czwarty z nich, również pełnoetatowy marzyciel, Piotr Gortat porzucił karierę naukową na rzecz gromadzenia funduszy na podróż życia - pracuje w prywatnym przedsiębiorstwie. Podróże w dalekie strony rozpoczęli prawie 5 lat temu. Karol Bartkowski podczas autostopowych mistrzostw do łotewskiej stolicy Rygi, stwierdził wraz z grupą znajomych, że chcieliby zobaczyć Chiny. I dalej przygoda potoczyła się sama. dotychczas, oprócz Chin, udało mu się wraz z Piotrkiem i Michałem odwiedzić Tajlandię, Kambodżę, Wietnam, Laos, Maroko, Gruzję, Turcję a także kilka krajów europejskich. Sebastian obrał sobie za dotychczasowe cele kraje muzułmańskie - Syrię, Jordanię, Turcję gdzie łącznie spędził prawie pięć miesięcy, ale także Gruzję, Norwegię. Wszystkich łączy zamiłowanie do "backpack'erskiego". Stylu podróżowania po świecie, który niesie ze sobą ogromną ilość wrażeń i niesamowitych doświadczeń ale również wiele uczy. Ich marzeniem jest powiązanie przyszłej pracy zawodowej z tym co lubią najbardziej, a więc z podróżami.

Przypominamy że gdyńskie warsztaty podróżnicze Szerokie Horyzonty współpracują z restauracją Green Way w Gdyni przy ulicy al. Piłsudskiego 56, która przygotowuje wegetariański poczęstunek dla uczestników warsztatów.

Obrazek

WSTĘP WOLNY

Z podróżniczym pozdrowieniem!

Łukasz Szolc-Nartowski
POLSKI KLUB PRZYGODY

dodal: Witek (19 stycznia 2010)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony