Warsztaty podróżnicze

Szerokie Horyzonty

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych
Gdynia, ul. 3-Maja 27/31
Lokalizacja: http://maps.(...)amp;z=16


17 grudnia 2009 r., godz. 17:00

W DRODZE PO KORONĘ ZIEMI

Reinhold Messner, pierwszy zdobywca wszystkich ''ośmiotysięczników'' zapytany kiedyś po raz enty, po co właściwie wchodzi na kolejne góry, odpowiedział lakonicznie: ''Bo są''.

Korona Ziemi to trofeum uznawane w świecie ''ludzi gór'' za jedno z najważniejszych osiągnięć polega na zdobyciu najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów na Ziemi. Ze względu na różnice zdań i klasyfikacji różnych wspinaczy, geografów i innych mających coś do powiedzenia specjalistów, szczytów jest 9, a nie 7: Aconcagua, Mount McKinley, Kilimandżaro, Mont Blanc, Elbrus, Góra Kościuszki, Jaya, Mt. Vinson i dach świata - Mount Everest.

Od kiedy w 1985 r. Richard Bass, amerykański biznesmen i miłośnik gór, zdobył jako pierwszy wszystko najwyższe szczyty siedmiu kontynentów, stało się to marzeniem setek ludzi na całym świecie.

Na kolejnych warsztatach z cyklu Szerokie Horyzonty gościć będziemy dwóch pasjonatów podróży którzy podjęli już pierwsze kroki i mogą się pochwalić sukcesami na drodze do zdobycia Korony Ziemi. Maciej Skowron i Ryszard Szatkowski absolwenci geografii na Uniwersytecie Gdańskim, podróżnicy młodego pokolenia mają za sobą kilka ambitnych wypraw w stylu jaki najbardziej lubimy: tanio, egzotycznie i tak blisko ludzi jak tylko się da. 17 grudnia podczas czwartych warsztatów Szerokie Horyzonty wprowadzą nas w świat ''Korony Ziemi''. Opowiedzą o tym wszystkim czego nie da się wyczytać w przewodnikach, o rzeczach które można się dowiedzieć tylko z pierwszej ręki. Opowieściami zabiorą nas na szczyty Elbrusu i Kilimandżaro, zabiorą nas do Afryki, na Kaukaz, do Indii i na Bałkany.

Przypominamy że gdyńskie warsztaty podróżnicze Szerokie Horyzonty współpracują z restauracją Green Way w Gdyni przy ulicy al. Piłsudskiego 56, która przygotowuje wegetariański poczęstunek dla uczestników warsztatów.

Obrazek

WSTĘP WOLNY

Z podróżniczym pozdrowieniem!

Łukasz Szolc-Nartowski
POLSKI KLUB PRZYGODY

dodal: Witek (17 grudnia 2009)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony