Po drugich regatach z cyklu Pucharu Polski

Jesteśmy liderem!

Wbrew prognozom - w Malborku świeciło słońce. Na starcie regat z okazji Dni Malborka stawiła się niemal cała elita polskich smoków. Zabrakło wprawdzie (w poważnych zawodach po raz pierwszy od niepamiętnych czasów!) OKS Olsztyn, jednak ich nieobecność miała znaczenie tylko dla rywalizacji w kategorii Open. Nie stawili się też zawodnicy ze Szczecina.

Jesteśmy na górze!
Po zawodach w Warszawie na czele klasyfikacji Pucharu Polski w kategorii mikst (mieszanej, co najmniej 8 kobiet w składzie) mieliśmy warszawską Spójnię. O jeden punkcik wyprzedzała ona naszą osadę.To oni, oraz zawsze groźny gdański Wiking mieli być naszymi głównymi rywalami.
I tak sie stało.
W eliminacjach w pierwszym biegu starły się dwie osady Spójni oraz Wiking. Zwyciężył ten ostatni, sygnalizując, że niepowodzenie w Warszawie (dopiero 5. miejsce)to raczej tylko "wypadek przy pracy" i ekipa ta jest nadal groźna.
W drugiej eliminacji ścigaliśmy się z malborżanami.
Było dość nerwowo, albowiem w drodze na start nasz sternik... wylądował w wodzie, razem z częścią aparatury nagłaśniającej łódkę. Na szczęście zdarzenie to nie wpłynęło na morale załogi. Wręcz przeciwnie! Po spokojnym biegu i efektownej końcówce zwyciężyliśmy pewnie. Jak się okazało - uzyskując najlepszy czas eliminacji.
Byliśmy więc już w finale, spokojnie obserwując jak repasażu męczą się obie Spójnie i Malbork.
Finał - to znów wyrównana walka aż do końca. Trzy łódki ławą wpłynęły na metę. Z brzegu wydawało się, że na końcówce nasza osada prezentowała się najlepiej - jednak przeżyliśmy kilka chwil niepewności w oczekiwaniu na sędziowski komunikat. Jak się okazało - wszystkie ekipy zmieściły się w jednej sekundzie,jednak TO MY BYLIŚMY NAJLEPSI!

Może być jeszcze lepiej!
W drugiej części zawodów nadszedł czas kategorii Open - czyli osad w których ścigają się załogi w dowolnym składzie, a więc z reguły tylko mężczyźni.
W tej kategorii wciąż nie możemy dorobić się stabilnej osady, jednak mimo to w każdych zawodach nasza ekipa walczy bardzo dzielnie. Nie inaczej było i tym razem: w większości wyścigów nawiązywaliśmy z potentatami wyrównaną walkę, ulegając nieznacznie dopiero na finiszu. Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce. Zważywszy, że w składzie naszej osady pływało kilku nieopływanych juniorów oraz jedna kobieta - postawę osady należy ocenić bardzo wysoko. Przy odrobinie wysiłku organizacyjnego - już niedługo możemy i tu dołączyć do najlepszych. Brawo!

Wyniki zawodów:
MIX 500m
1. Polski Klub Przygody/Gdańskie Lwy
2. Wiking Gdańsk
3. Spójnia Warszawa I
4. Spójnia Warszawa II
5. PSZS Malbork

OPEN 500m
1. MOS Wrocław
2. Spójnia Warszawa
3. Wiking Gdańsk
4. Dragon Chełmno
5. Polski Klub Przygody/Gdańskie Lwy
6. PSZS Malbork

Pełne wyniki (*.pdf) do pobrania ze strony federacji - tutaj


Aktualna klasyfikacja Pucharu Polski w kat. SPORT Mikst (po zawodach w Warszawie i Malborku.

1. Polski Klub Przygody/Gdańskie Lwy 18 pkt
2. Spójnia Warszawa I 17 pkt
3. Wiking Gdańsk 13 pkt
4. Spójnia Warszawa II 12
5. PSZS Malbork 10
6. Bałtyk Dragon Szczecin 7
7. Drukarz Warszawa 3

dodal: cejot (7 czerwca 2009)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony