Po I edycji cyklu zawodów o Pucharu Polski

Srebro i punkty!

Na zdjęciu powyżej: półfinał w kategorii MIX. Po pięknym wyścigu osada Polskiego Klubu Przygody wpada na metę o trzy metry przed resztą stawki. W pokonanym polu Bałtyk Dragon Szczecin, Wiking Gdańsk i osada z Malborka.

Jak dotąd - najważniejszymi zawodami w sezonie były rozgrywane od kilku lat Mistrzostwa Polski. Tak jest nadal, jednak aktualny sezon przejdzie do historii pod znakiem debiutu nowego cyklu zawodów - o Puchar Polski.

Spośród sporej już i wciąż rosnącej liczby rozgrywanych w Polsce co roku regat Smocza Federacja wytypowała cztery, których wyniki liczą się do prowadzonej na bieżąco punktacji. U schyłku sezony wskaże nam ona najsilniejszy w Polsce klub - zdobywcę Pucharu Polski.

Inicjatywa chwyciła! W sobotę, 10 maja, na pierwszych zaliczanych do PP regatach w Warszawie stawiły się reprezentacje WSZYSTKICH liczących się w Polsce klubów. Frekwencja była lepsza, niż podczas zeszłorocznych Mistrzostw Polski!

Na Pradze, w pięknym (położonym w sąsiedztwie przyszłego Stadionu Narodowego budowanego w miejsce rozebranego Stadionu X-lecia) parku otaczającym niewielkie ale w sam raz na zawody jeziorko Kamionkowskie ścigała się więc elita polskich smoczych łodzi.

To były pierwsze poważne zawody w tym roku. Przed rokiem nie odnieśliśmy tu sukcesów. Tym razem miało być inaczej.
Ścigano się na 200 i 800 metrów. Tylko ten pierwszy dystans zaliczał się do pucharowej punktacji.
Do boju wystawilismy dwie osady: naszą koronną, w kategorii MIX oraz kolejną - w kategorii OPEN.

Zaczęło się od 200 metrów i wielkich nerwów, kiedy już kilkadziesiąt metrów po starcie doszło do kolizji naszej łodzi z osadą warszawskiego Drukarza.Zajęliśmy dopiero trzecie miejsce. Zajrzało nam w oczy widmo klęski, albowiem w tym momencie mieliśmy już tylko jedną szansę - w półfinale - aby przebić się do finału. SZANSĘ TĘ WYKORZYSTALIŚMY! Po wspaniałym biegu, w którym łeb w łeb ścigały się cztery osady - godni siebie rywale - piorunującym finiszem popisali się nasi! Zwyciężyliśmy o dobre trzy metry!. A więc jednak finał!

Finał dostarczył nie mniej emocji. Tym razem, znów po morderczym boju, o włos wyprzedziła nas ekipa warszawskiej Spójni (fot. finałowego finiszu na jednym ze zdjęć poniżej) Tak więc - II miejsce dla naszego MIXA: srebrne medale i pierwsze 9 punktów do klasyfikacji Pucharu Polski.

Potem ścigały się OPEN-y. W tej klasie nie liczylismy na wiele, albowiem wciąż nie dorobiliśmy sie męskiej osady na odpowiedzim poziomie. I tym razem, z różnych przyczyn, do Warszawy nie przyjechało kilku jej zawodników, w związku z czym do mężczyzn musieliśmy dokooptować dwie zawodniczki.
Ale nie było wcale żle! W eliminacjach walczyliśmy dzielnie i niewiele (ułamków sekund) brakowało do awansu wyżej.

Trzeba koniecznie dodać, że w amatorskiej kategorii Fan (rozgrywanej w warszawie na łódkach 10-osobowych) walczyło kilkoro z naszych młodych, rozpoczynających dopiero przygodę z wiosłem zawodniczek i zawodników. Stworzyli oni osadę mieszaną z oldbojami Spójni warszawa. Ta łączona ekipa zajęła III miejsce. W ten sposób nasza młodzież już z pierwszych zawodów powróciła z brązowymi medalami! Wierzymy, że jeszcze bardziej zachęci to ich do uprawiania tego pięknego sportu!

Osady Polskiego Klubu Przygody są tworzone przy współpracy z klubem Gdański Lwy.

Wyniki:
Sport MIKST - 200m
I - Spójnia I Warszawa
II - Polski Klub Przygody@Gdańskie Lwy
III - Bałtyk Dragon Szczecin
IV - Spójnia II Warszawa
V - Wiking Gdańsk
VI - Malbork
VII - Drukarz Warszawa

Sport OPEN - 200m
I - Spójnia Warszawa
II - MOS Wrocław
III - Wiking Gdańsk
IV - Dragon Chełmno
V - PSWK Olsztyn
VI - Polski Klub Przygody@Gdańskie Lwy
VII - Malbork
VIII - Drukarz Warszawa

Sport OPEN - 800m
I - Wiking I Gdańsk
II - PSWK Olsztyn
III - Dragon Chełmno
IV - MOS Wrocław
V - Wiking II Gdańsk
VI - Polski Klub Przygody@Gańskie Lwy
VII - Malbork
VIII - Baltik Dragon Szczecin
X - Spójnia Warszawa - Nie
ukończyła biegu

FUN - 200m
I - Starostwo Malbork
II - Gmina Malbork
III - Spójnia Warszawa
IV - Drukarz I

dodal: cejot (12 maja 2009)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony