XII Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe SOPOT-LWÓW 2009

Już po raz dwunasty miłośnicy "podróży za jeden uśmiech" będę mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska podróżniczego.

W latach ubiegłych ścigano się m.in. do Pragi, Berlina, Rygi, czy Splitu. W tym roku start, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano w Trójmieście, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Metę przewidziano natomiast 850 kilometrów dalej, w największym mieście zachodniej Ukrainy - Lwowie. Zawodnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie na Ukrainie pojawi się jako pierwszy.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1-3 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami zawodów często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest pełnoletność.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to największa tego typu impreza w Europie, a zarazem i na świecie. W tegorocznej edycji zawodów swój udział zapowiedziało blisko 320 osób z Polski, Rumunii i Litwy. Uczestników mistrzostw, z charakterystycznymi pomarańczowo-białymi numerami, będzie można spotkać na polskich drogach już w piątek 1 maja br. w godzinach popołudniowych i wieczornych. Nie pozostawiajmy ich na łasce losu!


KOMUNIKAT STARTOWY:

W związku z olbrzymim zainteresowaniem imprezą zwracamy się do Was z prośbą o odpowiednio wczesne przybycie do bazy zawodów w Sopocie, która mieścić się będzie w budynku Europejskiej Szkoły Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości - Szkoły Wyższej w Sopocie mieszczącym się przy ul. Zamkowa Góra 25. Będziemy tam na Was czekać od 7:00 rano w piątek 1 maja. Zakończenie rejestracji przewidujemy na godz. 11:30. Apelujemy jednak o to by nie odkładać tego na ostatni moment!

Proces rejestracji, dla sprawnego jej przebiegu, będzie odbywać się dwustopniowo. Prosimy by formalności załatwiała TYLKO JEDNA osoba z zespołu.
Pierwszym etapem będzie odebranie karty zgłoszenia (po uprzednim sprawdzeniu numeru na liście zgłoszeń, która wywieszona zostanie w kilku miejscach budynku) i jej podpisanie przez członków każdego zespołu. Następnie z kartą zgłaszać się będziecie do stanowisk, w których po opłaceniu wpisowego (w wysokości 10 zł od osoby; prosimy przychodzić z ODLICZONĄ KWOTĄ) odbierzecie plastrony (numery startowe) oraz mapy poglądowe Europy. Na osobnym stoisku możliwe będzie zakupienie oficjalnych koszulek rajdowych w cenie 25 zł za sztukę (unisex - rozmiary: S, M, L, XL). O godz. 12:00, na którą to zaplanowaliśmy start spod budynku, otrzymacie mapy okolic Lwowa, jak i samego miasta, z zaznaczonym na nich miejscem i adresem mety.

Osoby, które chciałyby przyjechać do Sopotu dzień wcześniej mogą rozbić namiot za dodatkową opłatą na kempingu nr 19, który położony jest około 100 metrów od bazy zawodów. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie:
www.kemping19.cba.pl.


RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW:
1 maja 2009 (piątek)
- od 7.00 - przyjmowanie uczestników w bazie rajdu w Sopocie,
- 7.00 - 11.30 - praca sekretariatu mistrzostw,
- 11.30 - konferencja prasowa,
- 12.00 - start uczestników,
- od 20.00 - praca sekretariatu mistrzostw we Lwowie;

3 maja 2009 (niedziela)
- 12.00 - uroczyste zakończenie zawodów w bazie rajdu we Lwowie,
- do 14.00 - opuszczenie bazy.

Do zobaczenia na starcie!

RELACJA NA ŻYWO:
http://www.klubp(...)p;t=1031

MATERIAŁY DO POBRANIA:
- informacja prasowa (*.txt)

OFICJALNE FORUM IMPREZY:
http://www.klubp(...)php?f=38

ORGANIZATOR:
Obrazek

WSPÓŁORGANIZATOR:
Obrazek

PATRONI HONOROWI:
Obrazek
Jan Kozłowski
Marszałek Województwa Pomorskiego

Obrazek
Jacek Karnowski
Prezydent Miasta Sopotu

PATRONI MEDIALNI:
Obrazek

Obrazek

SPONSORZY:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dodal: Witek (29 kwietnia 2009)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony