18 wspaniałych

Nasi biało-czerwoni

Wśród członków sekcji smoczej Polskiego Klubu Przygody nie brakuje byłych i aktualnych reprezentantów Polski. Oto ich sylwetki:


1. Artur Czerwiński (1984), student AWFiS w Gdańsku.
Hobby: sport i informatyka.
Smocza lodź Polskiego Klubu Przygody pływa od roku 2002, od 2004 roku zrzeszeni jesteśmy w Polskiej Federacji Łodzi Smoczych, a już w październiku tegoż roku w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Szanghaju pojawił się pierwszy zawodnik naszego klubu - właśnie Artur.
Pływał z nami od początku, chociaż dorywczo, większość swego czasu poświęcając wioślarstwu Od listopada 2005 przejął funkcję trenera osady seniorów, od chwili uruchomienia (wiosną 2006) szkolenia juniorów i kadetów - został także trenerem koordynatorem.
W sierpniu 2006, na Mistrzostwach Europy w Pradze, po raz drugi wystartował w biało-czerwonych barwach w imprezie najwyższej rangi.
W roku 2007 przygotował 50-osobową klubową reprezentację do startu na Klubowych Mistrzostwach Europy w St. Petersburgu.
W roku 2008 poprowadził klubową osadę mixt po pierwszy w historii klubu tytuł Mistrza Polski.
W lipcu 2009, na Klubowych Mistrzostwach Europy w Budapeszcie przygotowana przez niego klubowa osada mixt zajęła doskonałe, 5 miejsce w Europie. Oprócz pracy trenera, Artur podczas zawodów był jej sternikiem.
W sierpniu 2009 współpracował przy przygotowaniach osady mixt reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Świata w Racicach (Czechy). Podczas tych zawodów był też jej sternikiem. Na dystansie 200 m osada zajęła 6 miejsce na świecie.
Motto: "Co nas nie zabije - to nas wzmocni"


2. Anna Dombrowska (1983), studentka Uniwersytetu Gdańskiego.
W reprezentacji Polski debiutowała w lipcu 2005 roku, kiedy to w Duisburgu odbyły się World Games 2005 - światowe igrzyska sportów nieolimpijskich. Występ osady z dwiema zawodniczkami naszego klubu mogliśmy podziwiać podczas transmisji telewizyjnych w Eurosporcie.
Miesiąc później, na Klubowych Mistrzostwach Europy w Berlinie, z ekipą Polskiego Klubu Przygody wywalczyła m.in. 6 miejsce.
Od wiosny 2006 - trener klubowej osady juniorów. W sierpniu tegoż roku - reprezentowała Polske na ME w Pradze.
W roku 2007 na KME w St. Petersburgu w składzie osady kobiet zdobyła 5 miejsce.
W roku 2008 - w składzie osady mixt zdobywa pierwsze Mistrzostwo Polski, a rok później, w Budapeszcie, 5 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Europy. W tym samym roku reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata, w składzie osady mixt wywalcza m.in. 6 miejsce.

"Pływanie na smoczych łodziach zaproponował mi ojciec chłopaka, a że chciałam być miła to się zgodziłam, potem byłam terroryzowana i zmuszana do startowania w zawodach, stawiałam opór, aż w końcu pokochałam stan, kiedy jestem na linii startu, serce mocniej bije, czuję małe drżenie kolan, nie słyszę nic oprócz własnego oddechu i myślę tylko o tym żebyśmy byli pierwsi (żeby nikt nic nie spieprzył).
Pływam od... chyba 2003 roku.3. Barbara Zajączkiewicz, ps.Szczypior, (1978), absolwentka Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Wiceprezes ds. organizacyjnych Polskiego Klubu Przygody.
Hobby: turystyka wodna, fotografia, zwierzęta, języki obce.
Pływa od.2004 roku: " Smocze łodzie stały się środkiem zastępczym, gdy długoletnia gra w siatkówkę dala o sobie znać kontuzją kolan:( Z lekarstwa stały się pasją!"
Wyznaje aktywny styl życia: a co za tym idzie - aktywna praca w turystyce, udzielanie się w różnych organizacjach i w wolnych chwilach ruch, ruch, ruch - na wodzie oczywiście!
Biało-czerwona od World Games 2005 w Duisburgu. W sierpniu 2005 w Berlinie - mocny punkt naszej ekipy na legendarnych już w dziejach Polskiego Klubu Przygody Klubowych Mistrzostwach Europy, gdzie zaistnieliśmy (.6, 7, 8 miejsce) w czołówce naszego kontynentu.
W roku 2007 na KME w St. Petersburgu w składzie osady kobiet zdobyła 5 miejsce.

4. Magdalena Abraham, ps.Osa (ta figura...), (1969), matka córce, właściciel agencji artystycznej.
"Pływam od czerwca 2005 roku. Okazało się, że od kajaków do smoczych łodzi niedaleko, zdecydowanie jednak smocze łodzie to sport bardziej widowiskowy a możliwość startów na arenie międzynarodowej w prawdziwie sportowej rywalizacji daje więcej satysfakcji". W sierpniu 2005 podbiła z klubem Berlin, rok później w Pradze broniła barw narodowych.

5. Iwona Bonszkowska (1965), nauczyciel, córka Kasia (też wiosłuje!)
Hobby: siatkówka.
Pływa na smoczej łodzi od czerwca 2005. Dwa miesiące później, w składzie naszej osady cieszyła się z sukcesów na Klubowych Mistrzostwach Europy. Minął rok - i w reprezentacji Polski pojawiła się na ME w Pradze.
W roku 2007 na KME w St. Petersburgu w składzie osady kobiet zdobyła 5 miejsce.
W roku 2008 została pierwszą zawodniczką (i... zawodnikiem) naszego klubu, która pochwalić się może zdobyciem medalu na imprezie rangi Mistrzostw Europy reprezentacji narodowych. We Włoszech wywalczyła aż trzy medale: srebrny i dwa brązowe.
Iwona pływała tam w osadzie mikst klasy Senior (w nomenklaturze polskiej - weterani), czyli złożonej z zawodników i zawodniczek w wieku powyżej 40 lat.
Motto: "Do sportu trzeba mieć charakter". Kto jak kto - ona ma go na pewno!.

6. Krzysztof Dębski (1969), handlowiec, aktor, telewizyjny prezenter.
Hobby: sporty wodne (od wielu lat - kajaki), w domu - muzyka,
fotografia, komputer - multimedia.
W smoczej łodzi od czerwca 2005; sport ten zafascynował go jednak już 9 lat wcześniej, gdy w czasie maratonu kajakowego na Motławie oglądał bodaj pierwsze wtedy w Polsce zawody. Uwiodła go egzotyka, barwne drużyny, rozśpiewane, rozkrzyczane, pozdrawiające się wzajemnie w różnych barwnych rytuałach. "Ten sport to widowisko pierwszej klasy (jak olimpijski finał na 100 m facetów albo ostatni mecz mundialu :)); nie sądziłem, że dane mi będzie jeszcze kiedyś zasmakować prawdziwej sportowej rywalizacji i płynącej z wyników satysfakcji; o sprawności fizycznej, wydolności siłowej organizmu (po dwóch sezonach) nie wspomnę, bo wydaje się że to sen..."
Uczestnik udanej wyprawy do Berlina na Klubowe Mistrzostwa Europy. W reprezentacji Polski zadebiutował w sierpniu 2006 - na ME w Pradze.

7. Jan Górczak, ps. Boski - sam go sobie nadał ;))), (1982), absolwent Politechniki Gdańskiej, mechanik automatyk.
Hobby: karate, żagle, smocze łodzie. "Gdzie woda - to i ja!" - mawia. "No, jeszcze motory!!!"
Pojawił się w klubie jesienią 2005. Połknął smoczego bakcyla już po pierwszym treningu z Niedźwiedziem, naszym ówczesnym trenerem. Zrezygnować po prostu już nie mógł. Pierwszy sukces odniósł jako sternik, w wygranych przez Przygodę pierwszych długodystansowych regatach w Polsce. Od wiosny 2006 - trener najmłodszej osady naszego klubu - kadetów. W sierpniu tegoż roku - po raz pierwszy w biało - czerwonych barwach na praskich Mistrzostwach Europy.
W roku 2007 start w KME w St. Petersburgu uniemożliwił mu poważny wypadek.


8. Łukasz Persyk (1982), student.
O swym hobby: "Lubi dobrze zjeść ale nie przesadza, przyswaja wszystkie rodzaje (... ocenzurowano ....) w myśl maksymy swojego trenera:" co nas nie zabije to nas wzmocni".
O sobie: "Młody, przystojny singiel, wykształcony (prawie), smoczą łodzią pływa już dwie wiosny". Zapisany w historii: właśnie wiosną 2005 na swym pierwszym treningu postawiony przy sterze wykąpał się, wbrew swej woli, w kwietniowo lodowatej wodzie :) :)
Kombatant z berlińskiej wyprawy po laury w Klubowych Mistrzostwach Europy. W sierpniu 2006 podbijał Pragę - już pod sztandarami Rzeczpospolitej.
W roku 2007 startował w KME w St. Petersburgu.

9. Agnieszka Rećko, ps. Ruda, (1989) uczennica III LO w Gdańsku.
Hobby: smocze łodzie oczywiście :), taniec, turystyka, książki, muzyka.
Pierwszy raz na smoczą łódź wsiadła we wrześniu 2005 - z ciekawości, bo nigdy wcześniej nie słyszała o tym sporcie. Ba, nigdy wcześniej nie wiosłowała na czymkolwiek! Do PKP trafiła w czerwcu 2006, w lipcu w juniorskiej osadzie klubu zdobyła (srebrny i brązowy) medale Mistrzostw Polski a już w sierpniu wystartowała w reprezentacji Polski seniorów na Mistrzostwach Europy w Pradze!
W roku 2007 na KME w St. Petersburgu w składzie osady kobiet zdobyła 5 miejsce.

10. Alina Sarnowska, ps. Malina, (1980), studentka...
Hobby: kajakarstwo (czasem wygrywa ze smokami L )
"Na smoczych łodziach pływam od czerwca 2005, uważam to za fajną zabawę,
która pozwala na poznanie interesujących ludzi i miejsc oraz aktywne
spędzenie wolnego czasu".
W klubie od czerwca 2005. Dwa miesiące później - uczestniczka klubowej wyprawy na Berlin. Biało - czerwona w Pradze 2006.

11. Tomasz Speth, ps.Dino, (1986) student Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku
Hobby: smocze łodzie, siatkówka, muzyka.
Zaczął pływać na smoczych łodziach jeszcze w gimnazjum za namową nauczyciela wf, Krzysztofa Dzwonkowskiego. Po 3 miesiącach pływania w szkolnej drużynie zrobił sobie przerwę - aż do roku 2005, kiedy to wujek Zenon, zawodnik naszego klubu, ściągnął go do nas. W sierpniu tegoż roku z klubową osadą startował w Berlinie, gdzie w rywalizacji mikstów dotarł do finału na dystansie 500 m, zajmując ostatecznie 6 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Europy. W reprezentacji Polski zadebiutował w sierpniu 2006 roku, na Mistrzostwach Europy w Pradze.
W roku 2007 startował w KME w St. Petersburgu.

12. Joanna Kędzierska

13. Martyna Karzarnowicz

14. Anna Chlebowska

15. Anna Grzywacz

16.Wojciech Wodziński

17. Przemysław Trzaska

18. Kamil Nadratowski

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony